حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 23 شعبان 1445 Sunday, 3 March , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 4419 تعداد نوشته های امروز : 3 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 0×
آغاز به کار شورای راهبردی تحقیقات و فناوری‌های دانش‌بنیان دامپزشکی با مدیریت سازمان دامپزشکی کشور
18 خرداد 1401 - 15:38
شناسه : 12247
4
نخستین جلسه شورای راهبردی تحقیقات و فناوری‌های دانش‌بنیان دامپزشکی به ریاست معاون وزیر و ریاست سازمان دامپزشکی کشور در محل این سازمان برگزار شد.
ارسال توسط : منبع : پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی
پ
پ

به گزارش داغ (دیده‌بان امنیت غذایی)، دکتر سیدمحمد آقامیری، رئیس سازمان دامپزشکی کشور، سه‌شنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ در نخستین جلسه شورای راهبردی تحقیقات و فناوری‌های دانش‌بنیان دامپزشکی کشور گفت: هدف از تشکیل شورای راهبردی تحقیقات و فناوری‌های دانش بنیان دامپزشکی، ایجاد یک ساختار علمی – اجرایی و پل ارتباطی بین سازمان دامپزشکی کشور به عنوان دستگاه اجرایی با مراکز دانشگاهی و پژوهشی است تا برنامه‌های اجرایی و عملیات نظارتی سازمان دامپزشکی کشور براساس یافته‌های علمی موجود در کشور مدیریت شود.

وی با بیان این که تاکنون بسیاری از امور تحقیقاتی، هدفمند و تامین کننده نیازهای بخش اجرا در دامپزشکی نبوده است، اظهار کرد: سازمان دامپزشکی کشور در خصوص اجرای مدیریت دانش محور بسیار جدی و مصمم است و هیچ مانعی را در مقابل اجرایی شدن آن برنخواهد تافت.

دکتر آقامیری ضمن بیان اهداف کلان و سیاست‌های بلندمدت سازمان دامپزشکی کشور و اهمیت بکارگیری علم و فناوری در رسیدن به این اهداف، اعلام کرد به توجه به ضرورت موضوع به سرعت نسبت به ایجاد ساختار پایدار و تثبیت جایگاه قانونی این شورا اقدام خواهد کرد، افزود: حضور فعال، مستمر و برنامه‌ریزی شده تمام اعضا در جلساتی که به صورت ماهانه یک بار و به صورت چرخشی به میزبانی دستگاه‌های حاضر در شورا برگزار خواهد شد، ضرورت دارد و در این خصوص تعهد به این مساله مورد توجه و ملاحظه جدی قرار می‌گیرد.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور تشکیل کمیته‌های تحقیقاتی در این شورا را به عنوان نخستین گام پیشنهاد کرد و با توجه به بارش افکار و خرد جمعی انجام شده در جلسه اعلام کرد اعضاء حاضر در جلسه تا ۲۴ ساعت آینده نسبت به ارائه پیشنهاد برای نهایی شدن عناوین کمیته‌های تحقیقاتی و معرفی اعضای مرتبط برای شرکت در این کمیته‌ها اقدام کنند.

لازم به ذکر است؛ در این جلسه سید هدایت حسینی مشاور تحقیقات و فناوری سازمان دامپزشکی کشور به ارائه گزارشی در خصوص اهمیت تشکیل این شورا به ویژه به مناسبت سال «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» پرداخت و در خصوص لزوم افزایش ضریب نفوذ دانش در سیاستگذاری و برنامه‌های سازمان دامپزشکی کشور و اولویت‌های کلان تحقیقاتی و فناوری سازمان دامپزشکی بر اساس وظایف حاکمیتی سازمان دامپزشکی و نقشه جامع عامی کشور مطالبی را بیان کرد.

سپس دکتر «حسین جعفری» معاون پژوهش و فناوری سازمان تحقیقات، ترویج و آموزش کشاورزی؛ دکتر «محمود حافظیه» معاون فناوری و پژوهش موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور؛ دکتر «ابوالفضل سپهداری» عضو هیات علمی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی و رئیس بخش بهداشت و تحقیقات آبزیان؛ دکتر «مهران بخشش» مدیر تحقیقات بیماری‌های دام موسسه رازی؛ دکتر «محمدحسین فلاح» معاون تحقیق و تولید موسسه رازی؛ دکتر «غلامرضا صالحی‌جوزانی» رئیس پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی؛ دکتر «سهیلا مرادی بید هندی» معاون تحقیقات و فناوری موسسه رازی؛ دکتر «علی اسحاقی» رئیس موسسه تحقیقات و سرم‌سازی رازی به صورت حضوری در جلسه به ایراد سخنانی در خصوص پیشبرد بهتر ایده تشکیل شورا از سوی رئیس سازمان دامپزشکی کشور پرداختند و از آن استقبال کردند و از رویکرد جدید سازمان دامپزشکی کشور برای بکارگیری نتایج تحقیقات ملی و بکارگیری فناوری‌های دانش بنیان محققین داخلی در برنامه ریزی های خود در انجام وظایف قانونی و اقدامات نظارت بهداشتی تقدیر کردند.

لازم به ذکر است دکتر نعمتی مدیر جنوب غرب موسسه سرم‌سازی رازی و دکتر شیرازی‌نژاد از موسسه رازی در شهرستان شیراز نیز جزو سخنرانانی بودند که به صورت غیر حضوری نقطه نظرات پیشنهادی خود را مطرح کردند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.