حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 17 ذو القعدة 1444 Monday, 5 June , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 3435 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 2 تعداد دیدگاهها : 0×
ابلاغ دستورالعمل تسریع صدور مجوزهای تأسیس مراکز درمانی، مراکز مایه‌کوبی و داروخانه‌های دامپزشکی
24 اسفند 1401 - 16:34
شناسه : 16119
0
رییس سازمان دامپزشکی کشور دستورالعمل‌های تسهیل و تسریع صدور مجوزهای تأسیس و فعالیت مراکز درمانی، مراکز مایه‌کوبی و داروخانه‌های دامپزشکی را ابلاغ کرد.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور
پ
پ

به گزارش داغ (دیده‌بان امنیت غذایی)، رییس سازمان دامپزشکی کشور به منظور تبیین سیاست‌ها و ضوابط حاکمیتی در زمینه صدور مجوز تأسیس، پروانه اشتغال و نحوه فعالیت درمانگاه، مجتمع درمانی، پلی‌کلینیک، بیمارستان و مراکز مایه‌کوبی دامپزشکی، ساماندهی، مدیریت و نظارت بر این مراکز و تعیین وظایف و الزامات مؤسس در جهت تحقق اهداف و تکالیف قانونی سازمان و رعایت اصول علمی و فنی در نسخه‌نویسی، تشخیص و درمان و پیشگیری از بیماری‌های دامی و بیماری‌های مشترک بین انسان و دام و مانع‌زدایی، تسهیل و تسریع در ارائه خدمات به تولیدکنندگان و بهره‌برداران در راستای تأمین بهداشت دام و سلامت آحاد جامعه، دستورالعمل تدوین شده در این خصوص را جهت اجرا ابلاغ کرد.

بنابراین گزارش، تعیین سیاست‌ها و ضوابط حاکمیتی؛ نظارت بر نحوه صدور مجوز؛ تعیین سیاست‌ها و ضوابط حاکمیتی فعالیت و همچنین نظارت بر انطباق عملکرد درمانگاه، مجتمع درمانی، پلی‌کلینیک، بیمارستان و مراکز مایه‌کوبی دامپزشکی بر سیاست‌ها و ضوابط حاکمیتی اعلامی از اهداف این دستورالعمل عنوان شده است.

همچنین دستورالعمل تدوین و ابلاغ شده شامل پنج فصل بوده و در آن به دامنه کاربرد، مسوولیت اجرا، قوانین و آیین‌نامه‌های مرتبط و کمیسیون مرکزی تشخیص و درمان و کمیته استانی ماده ۲ اشاره شده است.

رییس سازمان دامپزشکی کشور با عنایت به قانون سازمان و قانون افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی و در اجرای بند ج ماده (۲) قانون مذکور، در راستای تحقق اهداف و تکالیف قانونی، مانع‌زدایی، تسهیل و تسریع در ارایه خدمات به تولیدکنندگان و بهره‌برداران، ویرایش چهارم دستورالعمل “سیاست‌ها و ضوابط تأسیس و فعالیت داروخانه‌های دامپزشکی” با کد (۱۱۸.۳۱.۱۴۰۱/ IVO ) را برای بهره‌برداری و اقدام لازم ابلاغ گردد.

براساس این ابلاغیه، این دستورالعمل از تاریخ ابلاغ، جایگزین دستورالعمل قبلی سیاست‌ها و ضوابط تاسیس داروخانه‌های دامپزشکی (ویرایش سوم) می‌شود.

بنابراین گزارش، طبق توافقات بعمل آمده، مقرر شده، سازمان نظام دامپزشـکی جمهوری اسلامی ایران حداکثر ظرف مدت دو ماه نسبت به راه‌اندازی و بهره‌برداری از سامانه الکترونیکی صدور پروانه‌های موضوع قانون افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی و همچنین قانون نظام جامع دامپروری کشور اقدام کند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.