حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 7 شوال 1445 Monday, 15 April , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 4511 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 0×
اجرای دومین مانور مقابله با عرضه آفت‌کش‌های غیرمجاز و تقلبی در کشور
11 اسفند 1400 - 15:04
شناسه : 10755
8
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور، از اجرای دومین مانور بزرگ مقابله با واحدهای عرضه‌کننده آفتکش‌های غیرمجاز و تقلبی کشاورزی در سطح ملی خبر داد.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی سازمان حفظ نباتات
پ
پ

به گزارش داغ (دیده‌بان امنیت غذایی)، شاهپور علائی‌مقدم با بیان این که این مانور ملی در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ۱۷ و ۱۸ اسفندماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد، گفت: در نخستین مانور مشترک سه دستگاه استانی شامل سازمان جهاد کشاورزی (معاونت تولیدات گیاهی و مدیریت حراست)، سازمـان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و دستگاه‌های نظارتی و انتظامی مستقر در سطح استان در راستای تأمین سلامت شبکه توزیع آفت‌کش‌های کشـاورزی کشور همکاری خواهند داشت.

وی بازدید از واحدهای توزیع آفت‌کش‌های کشاورزی در جهت کنترل سـطح عرضه و شناسایی و توقیف آفت‌کش‌های قاچاق و تقلبی را از اهداف اجرای این مانور بزرگ اعلام کرد.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور خاطرنشان کرد: در این مانور با افرادی که اقـدام به گران‌فروشی، تخلف در سـطح بازار و احتکار آفت‌کش‌های کشاورزی می‌کنند و قصـد سودجویی از مردم داشته باشند، برخورد شدیدی صورت می‌گیرد.

به گفته وی، برخورد جدی با کلیه اماکن و واحدهای مختلف که اقدام به فروش آفت‌کش‌های غیرمجاز کرده‌اند و اعمال قانون آنها در این مانور پیگیری خواهد شد.

علائی‌مقدم در خصوص مراحل برگزاری این مانور گفت: نشست طراحی مانور مقابله با عرضه آفت‌کش‌های غیرمجاز در سـطح اسـتان روز شنبه ۱۴ اسفند با حضور کلیه دست‌اندرکاران و با راهبری مدیریت حفظ نباتات اسـتان به منظور تشکیل اکیپ‌های گشت‌زنی و تـدارک امکانات و تجهیزات برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اکیپ‌های گشت‌زنی با حضور کارشناسان حفظ نباتات (یا در صورت کمبود نیرو اسـتفاده از سایر نیروهای کارشناسی تولیدات گیاهی)، کارشناسان سازمان نظام مهندسی کشاورزی و دستگاه‌های نظارتی و انتظامی تشکیل خواهد شد.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور تصریح کرد: گشت‌زنی در سـطح شـهر و بازرسـی واحدهای فروش در سطح شهرستان‌های استان در روزهای ۱۷ و ۱۸ اسفند انجام خواهد شد و اگر تخلفی مشاهده شد، بلافاصله موضوع بررسی و گزارش آن تهیه و حکم متخلفان صادر شود.

وی ادامه داد: همچنین مدیران حفظ نباتات استان‌ها موظفند که گزارش‌های اسـتانی اجرای موفق مانور حـداکثر تا تاریخ ۲۳ اسفندماه به ستاد سازمان حفظ نباتات کشور ارسال کنند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.