حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 13 ربيع أول 1445 Wednesday, 27 September , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 3883 تعداد نوشته های امروز : 4 تعداد اعضا : 2 تعداد دیدگاهها : 0×
ارائه گزارش عملکرد سازمان دامپزشکی به رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور
22 آبان 1399 - 17:51
شناسه : 5042
7

رئیس سازمان دامپزشکی کشور و رئیس سازمان نظام دامپزشکی عصر امروز با معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه دیدار و مشکلات این سازمان‌ها و کارکنان و اعضای آنها را مطرح کرده و پیرامون آن گفت‌وگو کردند. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دیده‌بان امنیت غذایی به نقل از ایانا، علی‌صفر ماکنعلی، رئیس سازمان دامپزشکی کشور […]

ارسال توسط :
پ
پ

رئیس سازمان دامپزشکی کشور و رئیس سازمان نظام دامپزشکی عصر امروز با معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه دیدار و مشکلات این سازمان‌ها و کارکنان و اعضای آنها را مطرح کرده و پیرامون آن گفت‌وگو کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دیده‌بان امنیت غذایی به نقل از ایانا، علی‌صفر ماکنعلی، رئیس سازمان دامپزشکی کشور به‌همراه صفری رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور به منظور انعکاس مسائلی مرتبط با کارکنان این سازمان و همچنین اعضای نظام دامپزشکی، با  نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه دیدار کرد.

در این دیدار ماکنعلی ضمن تشکر از معاون رئیس‌جمهوری جهت اختصاص فرصتی جهت شنیدن مسائل دست‌اندرکاران دامپزشکی کشور به‌عنوان حافظان بهداشت عمومی و سرمایه تولیدکنندگان فرآورده‌های دامی؛ ضمن بیان مختصری از اقدامات شاخص سازمان دامپزشکی در چندسال اخیر بویژه کنترل بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، لکه سفید میگو و سایر بیماری‌های دامی، اجرای برنامه‌های کاهش سالمونلا، ارتقای کیفیت بهداشتی فرآورده‌های خام دامی، تولید بذر واکسن، درخواست‌های سازمان از سازمان برنامه و بودجه کشور را مطرح و خواستار مساعدت دکتر نوبخت در پیگیری این درخواست‌ها شد.

درخواست استثنا کردن کارکنان سازمان دامپزشکی کشور از تبصره 1ماده 12 ضوابط اجرایی بودجه و فراهم آوردن امکان پرداخت مأموریت داخل شهرستانی اولین موضوع مطروحه رئیس سازمان بود ماکنعلی با اشاره به وظایف سازمان در اجرای عملیات پیشـگیری از بیماری‌های دامی و اعمال نظارت بهـداشتی و قرنطینه‌ای اکیپ‌هـای عملیاتی این سازمان در اقصـی نقاط کشور بخصوص در روسـتاها و مسـیرهای کوچ عشایر و مراکز نگهداری دام که غالباً در خارج از شهرها واقع شده‌اند اظهارکرد: از آنجا که پرداخت مأموریت این پرسنل به استناد ماده 12 ضوابط اجرایی بودجه با محدودیت روبرو است؛ لذا خواهشـمند است با استناد به تبصره 2 این ماده که کارمندان وزارت راه و شـهرسازی به‌دلیل ماهیت خدمتی آنها از قید خارج از حوزه شهرستان محل خدمت از تبصـره 1 این ماده مسـتثنی هستند؛ با اصلاح این ضوابط، کارکنان سازمان دامپزشکی کشور نیز به مانند کارمندان وزارت راه و شهرسازی از تبصره (1) این ماده مستثنی شوند.

درج ضرایب تسری متناسب با درآمدها در احکام کارگزینی کارکنان این سازمان از دیگر موارد مطرح شده رئیس سازمان دامپزشکی کشور بود که رئیس سازمان با استناد به ردیف‌های درآمدی سازمان دامپزشکی کشور که هرساله با هدف پوشش بخشی از خدمات و حتی حقوق رسـنلی در بودجه سنواتی پیش‌بینی می‌گردد اظهار کرد: «از آنجا که در سال‌های اخیر این سازمان با بسیج امکانات موجود تمام سعی خود را در اخذ و تحقق درآمدهای فوق انجام داده است؛ ضمن تشکر از موافقت اخیر رئیس سازمان برنامه و بودجه با درج این فوق‌العاده در احکام کارکنان سازمان زندان‌ها، خواستار درج این ضرایب متناسب با درآمدها در احکام کارگزینی کارکنان این سازمان نیز شد».

وی همچنین خواستار مساعدت رئیس سازمان برنامه و بودجه درخصوص برگشت درآمدهای واریزی این سازمان تا حداکثر سقـف واریزی بخصوص در ردیف‌هـای درآمـدی 66-730000 خـدمات بهـداشتی و درمـانی موضوع ماده 14 قانون سازمان دامپزشـکی کشور) و ردیف درآمدی 65 – 730000 نظـارت بر صـید و ذبـح شـرعی درلایحه بودجه سال1400 خورشیدی شد.

درخواست سقف اعتبار ردیف هزینه‌ای با عنوان «خرید واکسن و واکسیناسیون نکته مهم دیگری بود که ماکنعلی آن را در حضور معاون رئیس‌جمهوری مطرح کرد.

وی در این رابطه با بیان اینکه ساختمان کنونی ستاد مرکزی سازمان دامپزشکی کشور به‌دلیل قدمت بیش از نیم قرن و مستهلک بودن ساختمان، با مشـکلاتی از جمله کمبود شدیـد فضای اداری جهت اسـتقرار همکاران و مراجعه‌کننـدگان به سازمان مواجه است. خواستار مساعدت سازمان برنامه و بودجه جهت جایگزینی ساختمان فعلی با یک ساختمان مناسب شد، پس از ارائه در خواست‌های رئیس سازمان دامپزشکی کشور، دکتر نوبخت ضمن تقدیر از اقدامات مجموعه دامپزشکی کشور، دستورات لازم جهت پیگیری درخواست‌های ارائه شده را صادر کرد.

لازم به ذکر است در این دیدار صفری رییس سازمان نظام دامپزشکی کشور نیز به برخی از مشکلات و موضوعات اعضای این سازمان اشاره و درخواست‌های مرتبط با سازمان نظام دامپزشکی کشور را ارائه کرد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.