حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 10 شوال 1445 Thursday, 18 April , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 4524 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 0×
افتتاح 443 طرح صنایع تبدیلی و غذایی در سطح کشور
28 تیر 1400 - 16:56
شناسه : 8243
1
۴۴۳ طرح صنایع تبدیلی و غذایی در سطح کشور با فرمان ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور افتتاح شد.
ارسال توسط : منبع : ایانا
پ
پ

به گزارش داغ (دیده‌بان امنیت غذایی)، امید گیلانپور، معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی در مراسم آغاز بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت جهاد کشاورزی با حضور رئیس جمهور، از استان تهران شهرستان دماوند به صورت ویدئو کنفرانس گزارش می داد، در رابطه با افتتاح ۴۴۳ طرح صنایع غذایی و فرآوری اظهار کرد: تأمین امنیت غذایی به‌عنوان یکی از اهداف مهم توسعه کشور در گرو توجه به حلقه‌های متنوع بخش کشاورزی اعم از تولید، فرآوری، نگهداری و توزیع محصولات کشاورزی است.

وی افزود: فائو از این زنجیره حیاتی با نام زنجیره از مزرعه تا سفره یاد می‌کند و صنایع تبدیلی بخش کشاورزی از مهمترین حلقه‌های این زنجیره حیاتی هستند که سرمایه‌گذاری در این بخش اثرات چند وجهی را به دنبال دارد.

گیلانپور خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاری در صنایع تبدیلی باعث کاهش ضایعات محصولات کشاورزی و افزایش ارزش تولیدات کشاورزی شده و با ایجاد اشتغال در مناطق مستعد تولید که عمدتاً در مناطق روستایی قرار دارد، باعث کاهش فقر و نابرابری و گسترش امنیت و تعادل در مناطق می‌شود.

وی افزود: این صنایع با متنوع کردن محصولات کشاورزی باعث رونق و افزایش صادرات محصولات کشاورزی و افزایش انگیزه برای کشاورزان می‌شوند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی تأکید کرد: افزایش صادرات محصولات کشاورزی از ۴.۱ میلیون تن در سال ۹۲ به ۸.۸ میلیون تن در سال ۹۹ به کمک سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در بخش صنایع تبدیلی و فرآوری بوده است.

وی افزود: در ۸ سال دولت تدبیر و امید شاهد رشد قابل تجهی در ظرفیت‌های ایجاد شده در صنایع تبدیلی کشاورزی بودیم، این صنایع امروز رتبه اول اشتغالزایی، رتبه دوم تعداد واحدهای صنعتی، رتبه سوم ارزش تولیدات و رتبه چهارم ارزش افزوده در صنعت کشور را کسب کرده است.

گیلانپور در رابطه با طرح‌های صنایع تبدیلی در استان تهران گفت: در ۸ سال دولت تدبیر و امید در استان تهران، ظرفیت صنایع تبدیلی و صنایع غذایی با ۳۰۰ درصد رشد، از ۱.۳ میلیون تن به ۴ میلیون تن رسیده است و همچنین از ۱۰۷ هزار تن ظرفیت سردخانه‌ای در استان به حدود ۲۵۰ هزار تن رسیده‌ایم.

معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: امروز ۴۴۳ طرح صنایع تبدیلی و فرآوری افتتاح می‌شود که بیش از ۷ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است و پروژه امروز در دماوند سردخانه‌ای با سرمایه‌گذاری ۱۹.۸ میلیارد تومان است که تنها ۴.۵ میلیارد تومان از طریق تسهیلات بانکی بوده و مابقی آن توسط سرمایه‌گذار فراهم شده است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.