حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 26 جماد أول 1445 Friday, 8 December , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 4107 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 2 تعداد دیدگاهها : 0×
افزایش 57 درصدی تولید گوشت قرمز
21 مهر 1399 - 14:19
شناسه : 4551
5

تولید گوشت قرمز در ماه شهریور ١٣٩٩ در کشتارگاه‌های رسمی کشور به ۴٠ هزار تن رسید که رشد 57 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل دارد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دیده‌بان امنیت غذایی به نقل از مرکز آمار، نتایج آمارگیری از کشتار دام کشتارگاه‌های رسمی کشور در شهریورماه سال‌جاری از سوی مرکز آمار ایران […]

ارسال توسط :
پ
پ

تولید گوشت قرمز در ماه شهریور ١٣٩٩ در کشتارگاه‌های رسمی کشور به ۴٠ هزار تن رسید که رشد 57 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دیده‌بان امنیت غذایی به نقل از مرکز آمار، نتایج آمارگیری از کشتار دام کشتارگاه‌های رسمی کشور در شهریورماه سال‌جاری از سوی مرکز آمار ایران منتشر شد.

وزن گوشت قرمز تولید شده انواع دام‌های ذبح‌شده در کشتارگاه‌های رسمی کشور در ماه شهریور ١٣٩٩ جمعاً ۴٠ هزار تن گزارش شده، که سهم گوشت گاو و گوساله بیش از سایر انواع دام بوده است.

براساس نتایج این آمارگیری، گوشت گاو و گوساله با ٢٣,۶ هزار تن، ۵٩ درصد از کل وزن گوشت قرمز تولید شده را به خود اختصاص داده است. گوشت گوسفند و بره با ١٢.٩ هزار تن، بز و بزغاله با ٢.٨ هزار تن و سایر انواع دام با ۷۳۴ تن، به‌ترتیب ٣٢.٢ درصد، ٧ درصد و ١.٨ درصد از کل وزن گوشت قرمز تولید شده را به خود اختصاص داده‌اند.

مقایسه عملکرد کشتارگاه‌های رسمی کشور در شهریور ١٣٩٩ با ماه مشابه سال ١٣٩٨، نشان‌دهنده افزایش ۵٧ درصدی مقدار تولید گوشت قرمز است. مقدار تولید گوشت در شهریور ١٣٩٩ نسبت به ماه مشابه سال ١٣٩٨ برای گوسفند و بره ۵٩ درصد، برای بز و بزغاله ۴٠ درصد، برای گاو و گوساله ۶١ درصد، برای گاومیش و بچه‌گاومیش ١٠٠ درصد افزایش، و برای شتر و بچه‌شتر ٣۵ درصد کاهش داشته است.

همچنین نتایج حاصل از این طرح آمارگیری نشان می‌دهد که مقدار تولید گوشت قرمز در کشتارگاه‌های رسمی کشور در شهریور ١٣٩٩ نسبت به مرداد ۱۳۹۹ در حدود ٧,٨ درصد افزایش داشته است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.