حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 8 شوال 1445 Tuesday, 16 April , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 4519 تعداد نوشته های امروز : 4 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 0×
تأمین و تدارک ۹۰ درصد برنامه ابلاغی کودهای یارانه‌ای کشور
22 آذر 1400 - 16:55
شناسه : 10193
5

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، از تأمین بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تن انواع کودهای یارانه‌ای کشور در ۸ ماهه ابتدای سال‌‌جاری توسط این شرکت خبر داد. به گزارش داغ (دیده‌بان امنیت غذایی)، مهندس حمید رسولی با اشاره به برنامه دو و نیم میلیون تنی تأمین، تدارک و توزیع کودهای یارانه‌ای در سال‌جاری […]

ارسال توسط : منبع : روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی
پ
پ

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، از تأمین بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تن انواع کودهای یارانه‌ای کشور در ۸ ماهه ابتدای سال‌‌جاری توسط این شرکت خبر داد.

به گزارش داغ (دیده‌بان امنیت غذایی)، مهندس حمید رسولی با اشاره به برنامه دو و نیم میلیون تنی تأمین، تدارک و توزیع کودهای یارانه‌ای در سال‌جاری طی ۸ ماهه ابتدای سال‌، گفت: با وجود چالش‌های موجود به‌ویژه تحریم‌های ظالمانه و بیماری کرونا، بیش از دو میلیون و ۲۰۰ هزار تن کودهای یارانه‌ای، یعنی نزدیک به ۹۰ درصد برنامه ابلاغی، تأمین و تدارک شده است.

وی افزود: هم‌اکنون ذخیره استراتژیک کشور در انواع کودهای یارانه‌ای بیش از ۴۰۰ هزار تن است و هیچ‌گونه کمبودی در این خصوص وجود ندارد.

مجری طرح خودکفایی کشور در کودهای کشاورزی با بیان این که بیش از ۸۵ درصد از کود تأمین شده، از محل تولیدات داخلی تأمین و تدارک شده است و سهم واردات در سال‌‌جاری کمتر از ۱۵ درصد بوده است،‌ تصریح کرد: علاوه‌بر افزایش معنادار سهم تولیدات داخلی در کودهای تأمین شده، ورود کودهای آلی و زیستی از جمله کود آلی فسفاته، کود بیوفسفات و … به سبد توزیع شرکت خدمات حمایتی کشاورزی از اقدامات بی‌سابقه‌ای است که در سال‌جاری عملیاتی شده است.

به گفته وی، همچنین ورود کود دی‌آمونیوم فسفات داخلی به سبد توزیع شرکت خدمات حمایتی کشاورزی پس از یک وقفه ۳ ساله از جمله اقدامات قابل توجه در سال‌جاری است.

مهندس رسولی گفت: افزایش معنادار سهم تولیدات داخلی به‌دنبال حمایت از تولیدکنندگان داخلی در چارچوب برنامه خودکفایی کشور در کودهای کشاورزی و تأمین مواد اولیه موردنیاز آنها توسط شرکت خدمات حمایتی کشاورزی و خرید تضمینی تولیدات آنان رقم خورده است.

وی، حجم قراردادهای منعقده با تولیدکنندگان داخلی کودهای فسفاته و پتاسه را در سال‌جاری را بیش از ۴۰۰ هزار تن اعلام و خاطرنشان کرد: این حجم قرارداد با تولیدکنندگان داخلی نسبت به سال قبل بیش از ۴۰۰ درصد و نسبت به سال ۱۳۹۸ بیش از ۷۰۰ درصد رشد داشته است.

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گفت: طبق برنامه خودکفایی کشور، هم‌اکنون با ۲۲ پروژه فعال در حوزه تولید کودهای کشاورزی انتظار می‌رود بین ۳ تا ۵ سال آینده، کشور در تولید تمامی کودهای فسفاته و پتاسه به‌طور کامل خودکفا شود.

مهندس رسولی، صدور حواله الکترونیک در سال‌جاری در تحویل کودهای یارانه‌ای به کشاورزان را از اقدامات شایسته و ضروری برای ارتقای سطح کنترل، نظارت و ایجاد شفافیت در فرایند توزیع کودهای یارانه‌ای بین کشاورزان و جلوگیری از خروج آنها از شبکه رسمی توزیع کودهای یارانه‌ای برشمرد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.