حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 10 شوال 1445 Thursday, 18 April , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 4524 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 0×
تعاون روستایی: عرضه مستقیم محصولات کشاورزی در دستور کار قرار گرفت
23 فروردین 1400 - 15:46
شناسه : 7064
9
مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های تولید روستائی کشور گفت: این اتحادیه به منظور عرضه مستقیم محصولات کشاورزی و روستایی با هدف درآمدزایی برای کشاورزان و زنان خانه دار روستایی، برنامه ایجاد دیجی بازار روستایی را ایجاد کرد.
ارسال توسط : منبع : تسنیم
پ
پ

You are hacking your site، کاوه حسنی، مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های تولید روستایی کشور با اشاره به ظرفیت این اتحادیه گفت: این شبکه شامل 68 اتحادیه استانی و شهرستانی و 1492 شرکت تعاونی تولیدروستائی در سطحی بالغ بر5/3 میلیون هکتار و450 هزار خانوار کشاورز عضو است که به عنوان یک شبکه غیردولتی وتخصصی ضمن ارائه خدمات به بخش کشاورزی، بستر بسیار مهمی برای اجرای سیاست‌های وزارت جهادکشاورزی است و درمسیر توسعه نقش پررنگی ایفا می‌کند.

وی با بیان اینکه اتحادیه مذکور ، عضو اتحادیه بین المللی ICA است که انواع سازمان‌های تعاونی را شامل می‌شود، افزود: هدف اصلی ICA ارتقا و تقویت تعاونی‌های مستقل و همچنین تسهیل روند توسعه اقتصادی و اجتماعی اعضا در سراسر دنیا است.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های تولید روستایی کشور با اشاره به حدود اختیارات و مسئولیت‌های این اتحادیه، اضافه کرد: کمک به پیشرفت امور شرکت‌ها و اتحادیه‌های تعاونی عضو و همکاری با مراکز تحقیقاتی و عملی فعال در زمینه های مختلف کشاورزی و تعاونی و ارائه نظرات مشورتی به دولت و سایر دستگاه‌های اجرایی در توسعه بخش کشاورزی، روستایی، تعاونی و اقداماتی از قبیل توسعه فعالیت‌های بازرگانی بین اعضا، اجرای کشاورزی قراردادی و مشارکتی، تولید بذر مینی تیوبر سیب زمینی از جمله اقداماتی است که اتحادیه مذکور انجام می‌دهد.

حسنی ادامه داد: همچنین اتحادیه تعاونی‌های تولید روستایی کشور در اجرای پروژه‌های تشکیل، استقرار و توانمندسازی الگوهای نظام بهره برداری توامان آب و زمین در طرح‌های ملی فاز اول طرح احیاء و توسعه550 هزار هکتاری خوزستان و ایلام، طرح آبیاری و زهکشی غرب و شمال غرب کشور و طرح آبیاری دشت سیستان ایفای نقش می‌کند.

برنامه توسعه اتحادیه مرکزی شرکت‏های تعاونی تولید روستایی کشور

وی با بیان اینکه ما در حال حاضر برنامه توسعه را در چهار حوزه فنی، پایداری و توسعه، منابع مالی و بازرگانی دنبال می‌کنیم، افزود: هر یک از این حوزه‌ها خود به شاخه‌های فرعی دیگری تقسیم می‌شوند و در این راستا به اختصار می‌توان به اهدافی از جمله اجرای طرح توسعه و توانمندسازی فاز اول طرح ملی 550 هزار هکتاری دشت های خوزستان و ایلام، مدیریت یکپارچه توزیع سموم و سایر نهاده‌های کشاورزی بصورت تخصصی و فنی، ارتقاء مکانیزاسیون در قالب طرح مشارکتی، توسعه کشاورزی قراردادی ، عملیاتی نمودن برنامه تولید محصول سالم و گواهی شده با حد مجاز آلاینده‌ها در شبکه‌های تعاونی تولید روستایی، تشکیل خوشه‌های کسب و کار، ایجاد زنجیره تأمین و مدیریت حاصلخیزی خاک اشاره کرد.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های تولید روستائی کشور تأکید کرد: از دیگر برنامه‌های پیش رو، پیگیری‌های لازم در خصوص ایجاد کشت و صنعت بذور گندم و جو و پیگیری دریافت زمین در سه استان آذربایجان شرقی، اردبیل و خوزستان، در راستای عملیاتی کردن طرح مذکور است که در این زمینه نیز اقدامات لازم را انجام می‌دهیم.

حسنی اضافه کرد: به منظور عرضه مستقیم محصولات کشاورزی و روستایی با هدف درآمدزایی برای کشاورزان و زنان خانه دار روستایی، برنامه ایجاد دیجی بازار روستایی را مدنظر قرار داده‌ایم.

وی اضافه کرد: از سویی هوشمندسازی بخش کشاورزی در شبکه شرکت‌های تعاونی تولید روستایی و طرح توسعه پلی کلینیک‌های گیاه پزشکی را در دستور کار خواهیم داشت و در راستای بکارگیری فناوری‌های نوین، از شرکت‌های دانش بنیان در بخش کشاورزی بهره خواهیم‌برد که استفاده از پهبادها یکی از این موارد است.

این فعال بخش خصوصی در خصوص مدیریت منابع مالی و افزایش منابع مالی شبکه نیز گفت: برنامه‌ها و فعالیت‌هایی را در پیش داریم که یکی از این موارد تنوع سازی در منابع درآمدی شبکه است.

حسنی با بیان اینکه به منظور بهره‌گیری از تجارب سایر کشورها، درصدد هستیم روابط بین الملل و تجاری خویش را از طریق اتحادیه بین‌المللی گسترش دهیم، تأکید کرد: در حوزه بازرگانی محصولات داخلی و خارجی نیز برنامه‌هایی را پیش رو داریم که در زمان لازم آن را عملیاتی خواهیم کرد.

وی همچنین از ایجاد یک شرکت تخصصی مشاوره و پیمانکاری ذیلِ اتحادیه مرکزی خبر داد و افزود: دریافت صلاحیت دانش بنیان و بهره‌گیری از نیروهای جوان و متخصص از جمله اهداف دیگری است که در اسرع وقت آن‌ها را پیگیری و اجرایی می‌کنیم.

‍حسنی اضافه کرد: همچنین نظر به اهمیت آموزش، در حوزه پایداری و توسعه، اجرای برنامه‌های آموزشی و توانمندسازی شبکه تعاونی‌های تولید را مدنظر قرار داده‌ایم و هم اکنون برنامه ریزی‌های لازم در این بخش در حال انجام است.

سایر اهداف در برنامه بلند مدت

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های تولید روستائی کشور با اشاره به برنامه‌های کوتاه مدت این اتحادیه نیز افزود: احیای فرهنگ تعاون و همیاری در تولید با ارتقای جایگاه تعاونی‌های تولید روستایی در کشور، واقعیت بخشی اولویت واگذاری امور به بخش تعاونی‌های تولید، واگذاری شرکت‌های دولتی و تاسیسات و دارایی‌های آن‌ها به بخش تعاونی تولید روستایی، معافیت بیمه کارگاه‌های زیر پنج نفر، معافیت مالیاتی شرکت‌های تعاونی تولید، شرایط توثیق املاک در ارایه تسهیلات بانکی مختص تشکل‌ها و تسهیل استفاده از صندوق‌های ضمانت، تشکیل صندوق حمایت ملی اختصاصی برای تشکل‌های بخش کشاورزی، انتقال دانش سایر کشورها در امور تعاون روستایی به خصوص کشورهای آسیایی و واگذاری امور تنظیم بازار به تشکل‌های کشاورزی از جمله این برنامه هاست.

حسنی اظهار امیدواری کرد: امسال که سال مزین به عنوان « تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» است، با حمایت، پشتیبانی‌ها، همیاری و همدلی دولت و سایر نهادها و حوزه‌ها، بتوانیم در ایجاد ساز و کارهای بهبود مستمر افزایش تولید در تعاونی‌ها گام مؤثری برداریم و با حذف موانع پیش رو، موجبات توسعه پایدار شرکت‌های تعاونی تولید روستایی و اتحادیه‌ها، افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی و در نهایت رشد مداوم اقتصادی کشور را فراهم آوریم.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.