حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 7 شوال 1445 Monday, 15 April , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 4511 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 0×
دلایل گرانی میوه
27 اسفند 1399 - 13:24
شناسه : 6752
6
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه وسبزی استان تهران تشریح کرد رئیس اتحادیه فروشندگان میوه وسبزی استان تهران مشخص نبودن ساعت کار میدان مرکزی میوه وتره‌بار، تعدد دلالان در میدان، صادر نشدن فاکتور معتبر، رعایت نشدن خالص فروشی و گرفتن پول کارگر از مغازه‌داران در میدان مرکزی را عوامل اصلی گرانی میوه دانست.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

You are hacking your site، اسدالله کارگر، با بیان اینکه گرانی داریم ولی گرانفروشی نداریم، گفت: برای عرضه کالاها سود مصوب تعیین شده و این سود در خرده‌فروشی‌ها رعایت می‌شود. البته این موضوع صددرصد رعایت نمی‌شود و بخشی از اعضا نیز فراتر از ۳۵ درصد اعمال می‌کنند. به‌همین دلیل برای اصلاح و تذکر به این واحدها گشت‌هایی متشکل از اتاق ایران، اتاق اصناف تهران، تعریزات حکومتی و اماکن به‌همراه اتحادیه فروشندگان تشکیل شده و این گشت‌ها به صورت مشترک از هفته گذشته به این حدود ۱۵ درصد از اعضایی که سود مصوب را رعایت نمی‌کنند و زحمت ۸۵ درصد مابقی را زیر سوال می‌برند، تذکر می‌دهند.

وی ادامه داد: ۳۵ درصد سود کمی نیست و براساس آنالیزهای انجام شده ضایعات و سایر هزینه‌ها نیز در این ۳۵ درصد در نظر گرفته شده است. هیچ تعارفی با کسانی که این درصد را رعایت نمی‌کنند، نداریم و با آنها برخورد جدی خواهد شد. در بازدیدهای اخیر از میوه‌فروشی‌های سطح شهر نیز بیش از ۲۰۰ مورد تذکر داده شد، حدود ۱۲واحد جریمه شدند و تعدادی نیز پلمب شدند.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه وسبزی استان تهران اضافه کرد: عمده مشکل مغازه‌داران فاکتور است. صدور فاکتور در مبداء یا همان میدان مرکزی میوه و تره‌بار انجام نمی‌شود یا اگر انجام شود صوری است. در حقیقت فاکتوری که در میدان مرکزی صادر می‌شود هیچ محتوایی ندارد و تعزیرات نیز این فاکتور را از مغازه دار قبول نمی‌کند. از طرفی صادرکننده این فاکتور نیز قابل پیگیری نیست. بنابراین چون در مبدا فاکتورها غیراصولی صادر می‌شود نتیجه آن در سطح شهر قابل مشاهده است.

وی با اشاره به اینکه فاکتوری که مغازه‌دار صادر می‌کند پرینت ترازو است، گفت: تذکرهای لازم برای صدور فاکتور به اعضای اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی داده‌ایم و تمام اعضا نیز ترازوهای به روز دریافت کرده‌اند. ما همواره به مغازه‌داران اعلام می‌کنیم با فاکتور از میدان مرکزی خرید کنید. سود مصوب اعمال کنید و به  مشتریان پرینت ترازو بدهید.

کارگر تأکید کرد: اگر در میدان مرکزی میوه و تره‌بار تماماً فاکتور معتبر صادر شود که  مورد تایید تعزیرات حکومتی و بازرسان مختلف باشد قول می‌دهیم که مغازه‌داران حتی کمتر از سود مصوب هم لحاظ کنند.

وی در پاسخ به اینکه چرا اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی پیگیر صدور فاکتور رسمی و معتبر در میدان مرکزی  نیست، گفت: مکاتبات بسیاری در این زمینه انجام دادیم ولی دیگر صدای ما به جایی نمی‌رسد. بارها اعلام کردیم که صادر نکردن فاکتور، گرفتن پول کارگری ازاعضای ما در میدان مرکزی و عدم خالص‌فروشی از مشکلات موجود در این بخش است و با وجود همکاری بخش‌های مختلف ولی در اجرا به این موضوعات توجهی نمی‌شود. بنابراین درخواست داریم که در این زمینه‌ها ساماندهی صورت گیرد.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی استان تهران با اشاره به اینکه عرضه بار در میدان باید در ساعت مشخصی صورت گیرد، تصریح کرد: اگر قرار است بار دست واسطه نیافتد حتماً باید ساعت کار میدان مشخص باشد. گاهی یک بار کمیاب در میدان در ساعت‌هایی فروخته می‌شود که مغازه‌دار در مغازه‌اش مشغول کار است در حالی که واسطه در آنجا حضور دارد و بار را خریداری می‌کند و وقتی مغازه‌دار ۴ صبح برای خرید مراجعه می‌کند باردیگر دست بارفروش نیست.

به گفته وی این فاکتورهای صوری توسط دلالان صادر می‌شود و اگر بارفروش واقعی باشد حتماً فاکتور رسمی می‌دهد.

کارگر در پایان گفت: سطح شهر را مرتباً رصد می‌کنیم و دلالی در سطح خرده‌فروشی‌ها وجود ندارد. دلال‌ها در میدان مرکزی میوه و تره‌بار هستند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.