حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 22 شعبان 1445 Saturday, 2 March , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 4414 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 0×
صدور نخستین مجوز اولیه الگوی نظام‌های بهره برداری برای مجتمع‌های شهرک‌های کشاورزی گلخانه‌داران، شیلات و دام
14 شهریور 1401 - 16:41
شناسه : 13922
2
معاون توسعه تعاونی‌ها، تشکل‌ها و نظام‌های بهره برداری سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از صدور نخستین مجوز اولیه الگوی نظام‌های بهره برداری برای مجتمع های شهرک‌های کشاورزی (گلخانه داران، شیلات و دام) در راستای سیاست‌های حاکمیتی و حمایتی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران شرکت شهرک‌های کشاورزی از طریق توسعه تعاملات فی ما بین در جهت سازماندهی و استقرار الگوی نظام‌های بهره برداری مناسب برای مجتمع‌های شهرک‌های کشاورزی خبر داد.
ارسال توسط : منبع : پات
پ
پ

به گزارش داغ (دیده‌بان امنیت غذایی)، دکتر مراد محمدی با بیان این مطلب گفت: با توجه به برخی موانع و در جهت رفع مشکلات قانونی در تشکیل مجتمع های شهرک‌های کشاورزی، جلسات کارشناسی متعددی با شرکت شهرک های کشاورزی در دفتر نظام‌های بهره برداری سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، تشکیل و پس از بحث و بررسی‌های به عمل آمده مقرر شد؛ یک تبصره به بند 23 ماده 5 اساسنامه تشکیل شرکت‌های تعاونی تولید درخصوص اجرای قوانین، آیین نامه‌ها، دستورالعمل‌های فنی و تخصصی موجود در شرکت شهرک‌های کشاورزی در تشکیل شرکت‌های تعاونی تولید( گلخانه داران ، شیلات و دام ) اضافه گردد.

وی تصریح کرد: نظر به اهمیت و ضرورت موضوع، تاییدیه مجوز تبصره مذکور از هیات مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی نیز اخذ و به تمامی استان ها ابلاغ گردید.

معاون توسعه تعاونی‌ها، تشکل‌ها و نظام‌های بهره برداری با اشاره به اینکه از جمله مزیت‌های تولید در شهرک‌های کشاورزی هزینه کمتر، بهره‌وری بالای ده برابری در مصرف آب، افزایش اشتغال‌زایی فراگیر و تولید محصولات صادرات محور است، افزود: هدف از پیگیری برای تحقق این امر عملیاتی نمودن سازماندهی و استقرار الگوی نظام بهره‌برداری مناسب در هر یک از شهرک‌های واگذار شده گلخانه ای، شیلاتی و دامپروری به منظور ایجاد مدیریت یکپارچه و هدفمند برای افزایش بهره‌وری از منابع محدود بخش کشاورزی بوده است.

دکتر محمدی گفت: در همین راستا شرکت شهرک های کشاورزی بعنوان متولی مدیریت و پشتیبانی از زنجیره تولید کشاورزی در مجتمع‌‌ها و شهرک‌های کشاورزی گلخانه‌ای، دامی و شیلاتی با همکاری سازمان مرکزی تعاون روستایی، فرآیند تشکیل تعاونی های یاد شده را مجدداً بازنگری و متناسب با آن‌ها تعریف کرده و برای متقاضیان تشکیل تعاونی تولید در استان های تهران، البرز، قزوین و هرمزگان پس از برگزاری آشنایی با اساسنامه، قوانین و دستورالعمل های لازم فرآیند تشکیل اجرا و اولین مجوز اولیه تشکیل شرکت تعاونی تولید مجتمع گلخانه داران از سوی دفتر نظام های بهره برداری صادر گردیده است.

گفتنی است هم اکنون نیز در شهرستان بندرعباس استان هرمزگان، اولین شرکت تعاونی تولید مجتمع پرورش دهندگان میگو در شرف تاسیس می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.