حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 10 شوال 1445 Thursday, 18 April , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 4524 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 0×
مرغ‌ها در واحدهای مرغداری گرسنه مانده‌اند
16 مرداد 1400 - 10:29
شناسه : 8447
6
نائب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی کشور با بیان اینکه به دلیل عدم توزیع نهاده‌های دامی دولتی مرغ‌ها در واحدهای مرغداری گرسنه مانده‌اند، گفت: حدود ۳ ماه است که هیچ نهاده دامی در اختیار مرغداران قرار نگرفته است.
ارسال توسط : منبع : ایلنا
پ
پ

به گزارش داغ(دید‌بان امنیت غذایی)، خبرها حاکی از آن است که در چند ماهه اخیر دولت نهاده‌های دامی در اختیار مرغدارن قرار نداده است، مرغدارانی که توان مالی دارند از بازار آزاد نهاده‌ها را می‌خرند و آن‌های که نقدینگی ندارد مرغ‌هایشان گرسنه مانده‌اند. 

عدم تحویل نهاده‌های دامی در حالی است که سامانه بازارگاه (سامانه ثبت دریافت سهمیه نهاده‌های دامی) باز است و مرغداران درمانده به امید دریافت نهاده اقدام به ثبت در خواست می‌کنند.

حبیب اسدالله نژاد، نائب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی کشور، در اینباره گفت: از حدود ۳ ماه پیش هیچ نهاده دولتی در اختیار مرغداران قرار نگرفته است. 

وی یادآور شد: این مدت معادل ۲ دوره پرورش مرغ گوشتی در واحدهای مرغداری است.

اسدالله نژاد با تأکید بر اینکه سامانه بازارگاه برای ثبت درخواست مرغداران باز است، اظهار کرد: مرغداران امکان ورود به سامانه و ثبت درخواست دریافت نهاده‌های دامی دولتی را دارند، اما محموله‌ای در سامانه برای تحویل به آن‌ها بارگذاری نمی‌شود. 

به گفته وی؛ جالب آن است که در این چند ماه نهاده‌های دامی در بازار آزاد با قیمت‌های چند برابری به وفور یافت می‌شود. 

وی تصریح کرد: آن دسته مرغدارانی که توان مالی دارند نهاده‌ها را از بازار آزاد تهیه می‌کنند و آن‌های که توان مالی ندارد مرغ‌هایشان در واحدهای مرغداری گرسنه مانده‌اند. 

اسدالله نژاد در پاسخ به این پرسش که چگونه نهاده دامی که تماما یارانه است در بازرگاه نیست اما در بازار آزاد به وفور یافت می‌شود، گفت: در این موضوع دو احتمال را می‌توان در نظر گرفت؛ یکی انحراف نهاده‌های دامی قبل از عرضه در سامانه بازارگاه و دیگری اقدام برخی از مرغداران به فروش نهاده‌های دریافتی در بازار آزاد است. 

وی تصریح کرد: مرغدارانی هستند که نهاد‌ه‌های دامی دولتی با تأخیر و بعد از پایان دوره پرورش به دستشان رسیده است و آن‌ها اقدام به فروش نهاده در بازار کرده‌اند. 

اسدالله نژاد معتقد است؛ با توجه به آنکه این مرغداران خود مجبور به تأمین نهاده از بازار آزاد شده‌اند و هزینه تمام شده آن‌ها بالا بوده، فروش سهیمه نهاده‌های دامی دولتی در بازار آزاد را حق خود می‌دانند. 

 نائب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی افزود: برخی دیگر از مرغداران نیز اقدام به کشتار گله در سن پایین می‌کنند که این امر موجب باقی مانده مقداری از نهاده‌های دامی دولتی در انبارشان می‌شود که اقدام به عرضه آن در بازار آزاد می‌کنند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.