حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 7 شوال 1445 Monday, 15 April , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 4511 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 0×
مشکل حمل و نقل نهاده‌های دپو شده در گمرک برطرف نشده است
14 مرداد 1400 - 18:05
شناسه : 8442
6
سرپرست سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: شاهد نقصان‌ در حمل و نقل بموقع و کیفی نهاده‌ها و محصولات تولیدی کشاورزی هستیم، به نحوی که در زمینه حمل و نقل نهاده‌های خریداری و دپو شده در بنادر کشور، مشکلات بسیار وجود دارد.
ارسال توسط : منبع : خبرگزاری فارس
پ
پ

به گزارش داغ (دیده‌بان امنیت غذایی)، مهندس سیدمحمد موسوی، سرپرست سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با بیان این مطلب که در شرایط حاضر، تأمین امنیت غذایی کشور به‌عنوان یکی از ارکان امنیت ملی، با اتکا حداکثری به منابع داخلی از اهمیت و حساسیت به‌سزایی برخوردار است، گفت: اهمیت و حساسیت این موضوع، در شرایط کنونی بیش از هر زمان دیگری بوده و غفلت از اهمیت راهبردی تأمین محصولات کشاورزی با اتکا به منابع داخلی، قابل قبول نیست.

وی با بیان این مطلب که یکی از پیش‌نیازهای اساسی تحقق این مهم، برخورداری از سیستم حمل و نقل مدرن، کارآمد و مبتنی بر فناوری‌های روز است، افزود: امروزه شاهد نقصان‌های بسیاری در حمل و نقل بموقع و کیفی نهاده‌ها و محصولات تولیدی کشاورزی هستیم، به نحوی که در زمینه حمل و نقل نهاده‌های خریداری و دپو شده در بنادر کشور، به استان‌ها و شهرستان‌ها مشکلات بسیار وجود دارد و همچنین در ارتباط با بازاررسانی محصولات کشاورزی با توجه به شرایط خاص هر محصول به شکل تخصصی، به‌هیچ عنوان سیستم حمل و نقل موجود در کشور پاسخگوی نیازهای تخصصی بخش کشاورزی و تأمین امنیت غذایی کشور نیست.

وی بیان کرد: تولید و صادرات محصولات کشاورزی نقش عمده‌ای در چرخه اقتصاد کشورهایی دارد که از ظرفیت‌های تولید و صادرات خود در این بخش به خوبی استفاده می‌کنند، تولید براساس مزیت‌های رقابتی مناطق، توسعه صادرات، گسترش و حفظ بازارهای صادراتی بدون بهره‌گیری از یک سیستم حمل و نقل قوی و به روز امکان‌پذیر نیست و لازمه تشکیل و پایداری زنجیره‌های عرضه محصولات کشاورزی، وجود ناوگان پیشرفته و به روز حمل و نقل می‌باشد.

مهندس موسوی گفت: از سوی دیگر در بازارهای داخلی نیز با افزایش تولیدات کشاورزی، رشد شهرنشینی و تغییر در الگوی مصرف، نیازمند بازاررسانی مناسب و به موقع تولیدات کشاورزی است و مطمئناً این مهم بدون سیستم حمل و نقل کارآمد قابل دسترس نخواهد بود.

مهندس موسوی در ادامه با بیان این مطلب که در حال حاضر شدیداً نیازمند ایجاد شبکه حمل و نقل تخصصی و کارآمد ملی در داخل کشور هستیم تصریح کرد: این سیستم باید در متن بخش کشاورزی و با استفاده از ظرفیت‌های قانونی و توانمندی‌های تشکل‌ها و تعاونی‌های روستایی و کشاورزی کشور ایجاد شود تا بتواند بسیار کارآمد، بهنگام و براساس آخرین مدل‌ها و سامانه‌های پیشرفته موجود دنیا، قدرت و توانمندی حمل و جابه‌جایی حداقل 40 میلیون تن نهاده‌ها و محصولات کشاورزی را در متن خود داشته باشد و به‌عنوان یک نقطه و ستون قابل اتکاء در زمینه تأمین امنیت غذایی، با سرعت، دقت، کارایی و اثربخشی مطلوب و با هزینه حداقل و کیفیت حداکثر ایفای نقش کند.

مهندس موسوی خاطر نشان کرد: باید به این موضوع به‌عنوان یک اولویت اساسی در بخش کشاورزی توجه شود و امیدواریم با حمایت دولت بتوانیم این مهم را در کوتاهترین زمان ممکن اجرایی نماییم.

وی همچنین در خاتمه بر پیگیری و تحقق این مهم به‌عنوان یک اولویت اساسی در حوزه فعالیت سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران تأکید کرد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.