حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 8 شوال 1445 Tuesday, 16 April , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 4519 تعداد نوشته های امروز : 4 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 0×
نقش‌آفرینی تعاون روستایی در تمام روستاها
03 مهر 1400 - 20:47
شناسه : 9195
12
سرپرست سازمان تعاون روستایی ایران: تعاون روستایی در تمام روستاها نقش آفرین است.
ارسال توسط : منبع : پات
پ
پ

به گزارش داغ (دیده‌بان امنیت غذایی)، سرپرست سازمان تعاون روستایی ایران گفت: با توجه به اساسنامه مترقی این سازمان که مغفول باقی‌مانده، باید زنجیره تأمین، تولید و توزیع این سازمان با مشارکت حداکثری اتحادیه‌ها و تشکل‌ها هوشمندسازی شود که این امر در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

دکتر اسماعیل قادری‌فر افزود: ارتقای امنیت و سلامت غذایی مردم با رویکرد اقتصاد محور به‌عنوان یک زیربنای اقتصاد مقاومتی یکی از ارکان کلیدی برنامه‌های تقویمی وزیر جهاد کشاورزی و مجلس شورای اسلامی و دولت است.

وی با بیان اینکه سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران به‌عنوان یک سازمان مویرگی در تمام بخش‌ها و روستاها و جای‌جای کشور نقش‌آفرین است اظهار داشت: با استفاده از ظرفیت مغفول مانده اساسنامه مترقی این سازمان سعی داریم با نگاه هوشمندسازی زنجیره تأمین، تولید، توزیع و مشارکت حداکثری اتحادیه‌ها و تشکل‌های اثرگذار و مردمی نه اتحادیه‌هایی که صرف کار بازرگانی فعالیت دارند، بهره ببریم.

وی تصریح کرد: تلاش داریم با حداکثر منفعت‌رسانی به روستاییان و کشاورزان به‌عنوان پیشقراولان عرصه تولید کشور و همچنین رویکرد خدمت‌گذاری به مصرف‌کنندگان و شهروندان، راهبری برنامه‌های عملیاتی سازمان را عهده‌دار شویم؛ سرفصل‌های برنامه تدوین شده در اولین جلسه ارایه می‌شود.

دکتر قادری‌فر، درباره بکارگیری شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های بخش کشاورزی گفت: یکی از آرزوهای من این بوده که از ظرفیت استارتاپ‌ها در این بخش استفاده کنیم؛ حداقل در پنج سال گذشته ده‌ها مکاتبه و جلسه با رؤسای سازمان مرکزی تعاون روستایی داشتیم که از توان شرکت‌های دانش‌بنیان، واحدهای فن‌آور، پارک‌های علم و فناوری، استارتاپ‌ها و کسب و کارهای نوپا در زنجیره هوشمند تأمین، تولید و توزیع با هدف خدمت‌رسانی به روستاییان و کشاورزان استفاده کنیم.

وی ادامه داد: البته به‌دلیل مسائل سازمانی یا وابستگی به برخی ارکان، این موضوع در واحدهای اجرایی، عملیاتی نشده که امیدواریم با تغییر مسیر، این موضوع در سازمان عملیاتی شود تا از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان و علم و فناوری و استارتاپ‌ها در بخش کشاورزی حداکثر استفاده کنیم تا این بخش‌ها بتوانند با نوآوری و دستاوردهای فناوری در همه بخش‌ها مورد استفاده قرار دهند.

سرپرست سازمان تعاون روستایی ایران گفت: ما تلاش داریم برای پیشبرد اهداف سازمان از اساسنامه مترقی سازمان بهره ببریم تا با استفاده از ظرفیت مغفول مانده که باید با ارکان سازمان و نیروهای انسانی این اساسنامه را فعال کنیم.

وی با اشاره به اینکه موضوع مهم ما کشاورزی قراردادی است، افزود: یکی از اهداف راهبردی سازمان در دوره مدیریتی ما  کشاورزی قراردادی است که در اولویت برنامه‌ها قرار دارد که در کنار آن بحث صنایع تبدیلی و تکمیلی باید موردتوجه جدی قرار گیرد.

دکتر قادری‌فر اضافه کرد: صنایع تبدیلی و تکمیلی باید در کنار مزارع و باغ‌ها باشد که همانجا کشاورزان مازاد محصولات را تبدیل کنند که این مهم با کمک شرکت‌های فناوری و دانش‌بنیان ممکن است.

سرپرست سازمان تعاون روستایی ایران گفت: به‌طور حتم برای فعالیت صنایع تبدیلی و تکمیلی در این بخش مشوق‌هایی را براساس بندهای مصوب اساسنامه منظور خواهیم کرد تا بازارسازی و بازاریابی هدفمند در داخل کشور و صادرات مازاد محصولات انجام شود.

وی بر این باور است که سازمان باید حداقل تصدی‌گری و حداکثر حمایت و تسهیل‌گری را از کشاورزان، روستاییان و مصرف‌کنندگان داشته باشد.

دکتر قادری‌فر افزود: سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران متولی اداره کردن روستابازار نیست بلکه حامی و تسهیل‌گر جریان بازار است و باید از توسعه بازار و بهم رسانی عرضه و تقاضا از روستا تا بازار حمایت کند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.