حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 24 شعبان 1445 Monday, 4 March , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 4420 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 0×
نهاده‌ نیمایی هنوز وارد بازار نشده
07 خرداد 1401 - 13:53
شناسه : 11972
3
افشین صدردادرس، مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور اضافه کرد: هنوز نهاده‌ها با ارز نیمایی وارد بازار نشده است و بازار دچار کمبود نهاده‌ است. همین کمبود باعث شده جوی داخلی که قبل از حذف ارز با قیمت ۹۰۰۰ تومان فروش می‌رفت و بعد از حذف ارز می‌بایست به ۱۲ هزار تومان می‌رسید به حدود ۱۵ هزار تومان برسد.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش داغ (دیده‌بان امنیت غذایی)، وی در پاسخ به این سوال که آیا حذف ارز ترجیحی به نفع صنعت دامپروری کشور بود یا خیر؟ گفت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور به نظر می رسد حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی امری اجتناب ناپذیر بود و این ارز باید از ساختار اقتصادی و مالی کشور حذف می‌شد. اما نکته مهم این است باید پیش از حذف آن به آثار و تبعاتی که به دنبال دارد توجه می‌شد و برای آن برنامه‌ریزی صورت می‌گرفت.

وی ادامه داد: دی ماه سال ۱۴۰۰ بحث حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی مطرح شد اما این اتفاق به تازگی وارد فاز اجرایی شده است. باید پیش از اجرای این طرح برنامه‌های حمایتی تصویب می‌شد که امروز معطل این برنامه‌ها نمی‌ماندیم. اگر چه در جریان این هستیم که اقدامات لازم برای تأمین سرمایه در گردش تولیدکنندگان انجام شده است.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور اضافه کرد: هنوز نهاده‌ها با ارز نیمایی وارد بازار نشده است و بازار دچار کمبود نهاده‌است. همین کمبود باعث شده جوی داخلی که قبل از حذف ارز با قیمت ۹۰۰۰ تومان فروش می‌رفت و بعد از حذف ارز می بایست به ۱۲ هزار تومان می‌رسید به حدود ۱۵ هزار تومان برسد.

وی تصریح کرد: اینکه حذف ارز ترجیحی به نفع صنعت دامپروی کشور است یا نه بستگی به عملکرد دولت دارد. اگر دولت به موقع اقدامات حمایتی را انجام دهد و به موقع جلوی خسارتی که ممکن است از این محل وارد شود، گرفته شود می‌توان چالش را به فرصت تبدیل کرد. اما اگر در این بین تأخیری ایجاد شود خسارت بسیاری به تولیدکنندگان وارد خواهد شد.

دادرس در پایان گفت: برنامه‌ریزی‌ نباید فقط روی کاغذ باشد بلکه باید در میدان هم مورد بررسی قرار گیرد تا مشخص شود آیا این برنامه مطرح شده قابل پیاده‌سازی است یا خیر؟.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.