حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 23 شعبان 1445 Sunday, 3 March , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 4419 تعداد نوشته های امروز : 3 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 0×
معاونت اقتصادی، عهده‌دار وظیفه کنترل پیشبرد اهداف وزارت جهاد کشاورزی
13 شهریور 1401 - 20:46
شناسه : 13906
0
وزیر جهاد کشاورزی تأکید کرد: جذب سرمایه‌گذار به بخش کشاورزی وظیفه معاونت اقتصادی است.
ارسال توسط : منبع : ایانا
پ
پ

به گزارش داغ (دیده‌بان امنیت غذایی)، دکتر سید جواد ساداتی‌نژاد، وزیر جهاد کشاورزی در نشست با مدیران و کارکنان معاونت برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارتخانه اظهار کرد: سهم شما در عملکرد مثبت و منفی سازمان‌های جهاد استانی بسیار حائز اهمیت است. استان پیشرو نشان‌دهنده پویایی معاونت اقتصادی سازمان است، فردی که می‌تواند سازمان را از روزمرگی و سستی بیرون بکشد معاون برنامه‌ریزی است.

وی افزود: حوزه برنامه‌ریزی نقش راهبردی و مهمی دارد، هشدار انحراف از برنامه‌ها و فاصله از برنامه تحولی وزارت جهاد کشاورزی باید توسط معاونت برنامه‌ریزی و اقتصادی اعلام شود و وزارتخانه را به سمت اهداف راهنمایی کند.

وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: معاونت برنامه‌ریزی و اقتصادی کنترل پیشبرد اهداف سازمان و جلوگیری از اتلاف انرژی، زمان و منابع را بر عهده دارد.

وی با بیان اینکه مشکلات مجموعه‌های تعطیل و نیمه تعطیل کشاورزی در استان‌ها را برطرف کنید تا به چرخه تولید بازگردند، ادامه داد: در زمینه زنجیره ارزش به شدت عقب هستیم و باید این زنجیره تکمیل شود که نیازمند نوآوری است.

دکتر ساداتی‌نژاد تصریح کرد: سرمایه گذاران صنعت به انگیزه و هدایت برای سرمایه گذاری در بخش کشاورزی نیاز دارند و حضورشان در بخش گره گشا و پیش رو خواهد بود لذا دعوت از سرمایه گذاران وظیفه معاونت اقتصادی است.

وی تأکید کرد: استان های مرزی برای مراودات با همسایگان نگاه جدید و نوآور داشته باشند.

وی ادامه داد: طرح زهکشی شمال کشور نیازمند ۲ میلیارد دلار سرمایه است و باید برای آن سرمایه گذار جذب کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه بهره وری ضعف بزرگ کشاورزی ایران است، گفت: رفع آن تنها با ورود دانش و فناوری میسر است، هوشمند سازی جزئی از دانش بنیان شدن بخش کشاورزی است و رصد هوشمند هم شامل آن می شود لذا برای رسیدن به هوشمند سازی به سازمان‌ها کمک کنید تا به سمت نظارت هوشمند در بازار برویم.

دکتر ساداتی‌نژاد با بیان اینکه بخش زیادی از اراضی دیم و شیبدار در استان‌ها رها شده است، اظهار داشت: این اراضی باید به مردم واگذار شود تا بتوانند بر روی این اراضی کشت کنند تا از آب سبز به خوبی بهره مند شویم.

وزیر جهاد کشاورزی با تأکید بر اینکه کشاورزی سه ضلع قدرت دارد که وزارتخانه، کمیسیون کشاورزی و کشاورزان را شامل می‌شود، عنوان کرد: تا هر سه ضلع مثلث فعال نشوند کشاورزی قدرت نمی‌گیرد، اتحادیه‌ها پراکنده و متعدد هستند و نباید بگذارید در استان‌ها اتحادیه جدید و موازی ایجاد شود تا قدرت کلام کشاورزی کاهش نیابد. تعدد اتحادیه‌ها کمکی به کشاورزی نمی‌کند لذا کمک کنید در استان‌ها این اتحادیه‌های موازی با هم ادغام شوند.

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.