حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 23 جماد أول 1445 Tuesday, 5 December , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 4102 تعداد نوشته های امروز : 3 تعداد اعضا : 2 تعداد دیدگاهها : 0×
پایین بودن سرمایه گذاری از چالش‌های بخش کشاورزی است
25 شهریور 1399 - 20:25
شناسه : 4014
10

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی گفت: منفی بودن تراز بخش کشاورزی، پایین بودن سهم ارزشی بازارهای هدف صادرات محصولات کشاورزی، کاهش میزان منابع ارزی و اعتباری و پایین بودن سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی از جمله چالش‌های پیش‌روی بخش کشاورزی است. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دیده‌بان امنیت غذایی به نقل از ایانا، دکتر […]

ارسال توسط :
پ
پ

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی گفت: منفی بودن تراز بخش کشاورزی، پایین بودن سهم ارزشی بازارهای هدف صادرات محصولات کشاورزی، کاهش میزان منابع ارزی و اعتباری و پایین بودن سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی از جمله چالش‌های پیش‌روی بخش کشاورزی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دیده‌بان امنیت غذایی به نقل از ایانا، دکتر شاهرخ شجری امروز سه‌شنبه در همایش تبیین رویکردهای بخش کشاورزی استان فارس تصریح کرد: در شرایط سخت اقتصادی کنونی برای تقویت انگیزه تولید در کشاورزان، باید حمایت اعتبارات برای خریدهای تضمینی و توافقی صورت بگیرد.

به گفته وی؛ صندوق توسعه ملی ۱۰ درصد از ورودی ارزی این صندوق را باید به بخش کشاورزی تخصیص دهد که این موضوع در قانون نیز تصریح شده است.

دکتر شجری با اشاره به اینکه ۱۵ درصد از منابع اعتباری بانک‌های غیرتخصصی باید به بخش کشاورزی تخصیص پیدا کند، افزود: همچنین انتظار داریم سهم اعتباری بخش کشاورزی از محل اعتبار اشتغال پایدار روستایی و عشایری از ۴۵ درصد به ۶۰ درصد افزایش یابد.

وی با اشاره به رویکرد وزارت جهاد کشاورزی به اشتغال بیان کرد: رویکرد این وزارتخانه حرکت از کشاورزی تولید محور به سمت کسب و کار کشاورزی است.

دکتر شجری؛ مهمترین راهبرد ارتقای امنیت غذایی را اتکا بر تولیدات داخلی، به استناد اسناد بالا دستی دانست.

معاون وزیرجهاد کشاورزی افزود: ارتقای بهره‌وری عوامل و منابع تولیدی و بهبود تراز تجاری از طریق سیاست‌های مدیریتی از دیگر راهبردهای وزارت جهاد کشاورزی است.

او گفت: میزان تولیدات بخش کشاورزی از ۹۶ میلیون و ۸۹۰ هزار تن از سال ۱۳۹۲ به بیش از ۱۲۳ میلیون تن در سال ۱۳۹۸ رسیده و پیش‌بینی می‌شود به بیش از ۱۲۸ میلیون تن در سال ۱۳۹۹ ارتقا یابد.

دکتر شجری افزود: تولید محصولات زراعی از ۶۸ میلیون تن در سال ۱۳۹۲ به ۸۳.۵ میلیون تن در سال ۱۳۹۸ افزایش یافته و افزایش تولید این محصولات تا بیش از ۸۶ میلیون تن در سال ۱۳۹۹ پیش‌بینی می‌شود.

وی ابراز کرد: تولید محصولات باغی در سال ۱۳۹۲، ۱۶ میلیون تن بوده که در سال ۱۳۹۸ به ۲۳ میلیون تن افزایش یافته و پیش‌بینی می‌شود تا بیش از ۲۴.۷ میلیون تن در سال ۱۳۹۹ افزایش پیدا کند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: در رابطه با تولید محصولات دامی و طیور نیز میزان تولیدات در سال ۱۳۹۲، ۱۲ میلیون تن بوده که در سال ۱۳۹۸ به ۱۵.۷ میلیون تن افزایش یافته و پیش‌بینی می‌شود در سال ۱۳۹۹ به بیش از ۱۶ میلیون تن افزایش یابد.

دکتر شجری افزود: همچنین در بخش صید و پرورش آبزیان تولید از ۸۹۰ هزار تن در سال ۱۳۹۲ به یک میلیون و ۲۸۰ هزار تن در سال ۱۳۹۸ افزایش یافته و پیش‌بینی می‌شود تا بیش از یک میلون و ۳۷۰ هزار تن در سال ۱۳۹۹ افزایش یابد.

وی اظهار کرد: از نظر ارزش افزوده بخش کشاورزی، در اکثر سال‌ها رشد ارزش افزوده مثبت و بزرگتر از رشد تولید ناخالص داخلی است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.