حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 7 شوال 1445 Monday, 15 April , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 4511 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 0×
گام مهم وزارت جهاد برای کاهش تخلفات در توزیع نهاده‌های دامی
27 بهمن 1399 - 16:43
شناسه : 6503
17

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه و جایگاه دام معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: شاخص‌های سرک (۱۰ درصد) و کسری (۵۰۰ کیلوگرم) برای هر کامیون در سامانه بازارگاه تعریف شده است. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دیده‌بان امنیت غذایی به نقل از خبرگزاری مهر، فرهاد مشیرغفاری، مدیرکل دفتر بهبود تغذیه و جایگاه دام معاونت امور دام […]

ارسال توسط :
پ
پ

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه و جایگاه دام معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: شاخص‌های سرک (۱۰ درصد) و کسری (۵۰۰ کیلوگرم) برای هر کامیون در سامانه بازارگاه تعریف شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دیده‌بان امنیت غذایی به نقل از خبرگزاری مهر، فرهاد مشیرغفاری، مدیرکل دفتر بهبود تغذیه و جایگاه دام معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه تخصیص سهمیه نهاده‌های دامی در سامانه بازارگاه براساس میزان عرضه، نوع فعالیت پرورشی، آمار جمعیت دام و طیور و شاخص‌های فنی تغذیه‌ای انجام می‌پذیرد گفت: به‌طور طبیعی نهاده‌ها به برخی واحدهای تولیدی کمتر از ۱۰ تن تخصیص می‌یابد که به منظور تسهیل در فرآیند خرید و حمل این‌گونه محموله‌ها از مبادی ورودی این امکان در سامانه فراهم شده که ذی‌نفعان از طریق تشکل مربوطه و در قالب خرید به صورت پکیج (مجموع نهاده‌های تخصیصی چند واحد تولیدی) نسبت به خرید و حمل سهمیه تخصیصی خود اقدام کنند.

وی اضافه کرد: به منظور ایجاد تناسب بیشتر بین میزان خرید و تناژ محموله‌های ارسالی از بنادر کشور، شاخص‌های سرک (۱۰ درصد) و کسری (۵۰۰ کیلوگرم) برای هر کامیون در سامانه بازارگاه تعریف شده است و بیشتر از این ارقام قابل ثبت در سامانه نیست ضمن اینکه فروشندگان نهاده‌های دامی موظف به رعایت آن هستند.

مشیرغفاری توضیح داد: چون بار کامیون ۱۵ تنی با لودر درون کامیون ریخته می‌شود اگر از ۱۰ درصد این ۱۵ تن بیشتر بار بزند یا بیش از ۵۰۰ کیلوگرم کسری داشته باشد تا تعیین تکلیف، قابل تسویه در سامانه بازارگاه نخواهد بود و این اقدام به منظور جلوگیری از تخلفات احتمالی انجام شده است.

این مقام مسئول تأکید کرد: برای رفع مشکل عدم امکان ثبت بارنامه‌های خارج از شاخص‌های بالا که ناشی از عدم توجه برخی واردکنندگان به وجود آمده، هماهنگی‌های لازم با بانک کشاورزی به‌عنوان طراح و پشتیبان سامانه بازارگاه انجام شده است.

تعهدنامه کارخانجات خوراک آماده، تهیه شد

مشیرغفاری در ادامه افزود: هم‌اکنون و در فاز اول امکان تخصیص نهاده‌ها به کارخانجات خوراک طیور مهیا شده و ظرف چند روز آینده نهاده برای این واحدها در سامانه بازارگاه به صورت تنخواه بارگذاری می‌شود، در راستای توسعه تولید و مصرف کنسانتره دامی، تاکنون طی چند مرحله سهمیه نهاده‌های دامی (جو، ذرت و کنجاله سویا) برای تولید کنسانتره موردنیاز دامداران روستایی و عشایری به سازمان جهاد کشاورزی استان‌ها اختصاص یافته است.

وی اضافه کرد: پس از تخصیص سهمیه نهاده‌ها به کارخانجات خوراک طیور، محصول نهایی با نظارت مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان از طریق تشکل‌های مربوطه بین مرغداران با قیمت‌های مصوب توزیع می‌شود.

این مقام مسئول افزود برای کارخانجات تعهدنامه‌ای توسط واحد حقوقی وزارت جهاد کشاورزی تهیه شده است که به بانک کشاورزی ارسال می‌شود تا به‌وسیله بانک در سامانه بارگذاری و با تکمیل این تعهدنامه توسط کارخانجات، کار نهایی می‌شود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.