حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 15 ذو القعدة 1442 Thursday, 24 June , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1148 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 2 تعداد دیدگاهها : 0×
رشد ۸۲ درصدی اعتبار طرح حمایت از محصولات کشاورزی در بودجه ۱۴۰۰
21 فروردین 1400 - 11:52
شناسه : 7033
بازدید 119
2
مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت جهاد کشاورزی گفت: اعتبار طرح حمایت از ارتقای ضریب خوداتکایی در تولید محصولات راهبردی کشاورزی در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ نزدیک ۸۲.۳ درصد رشد را نشان می‌دهد.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

You are hacking your site، حسن قاسمی افزود: در قانون بودجه ۱۴۰۰ از محل اعتبارات بخش تملک و دارایی‌های سرمایه‌ای بخش کشاورزی، اعتبار طرح حمایت از ارتقای ضریب خوداتکایی در تولید محصولات راهبردی کشاورزی ۱۷۷.۲ میلیارد تومان پیش‌بینی شده‌است.

مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت جهاد کشاورزی، اعتبارات طرح حمایت از ارتقای ضریب خوداتکایی در تولید محصولات راهبردی کشاورزی در بودجه سال ۹۹ را ۹۷.۲ میلیارد تومان عنوان کرد.

وی اظهار داشت: اعتبار طرح حمایت از توسعه کشت دانه‌های روغنی در بودجه سال جاری ۱۸۰ میلیارد تومان پیش بینی شده که نسب به اعتبار ۸۰ میلیارد تومان سال قبل ۱۲۵ درصد افزایش داشته‌است.

۱۶۳.۴ میلیارد تومان اعتبار تحقیق و پژوهش مرغ لاین در بودجه ۱۴۰۰ 

قاسمی با اشاره به اعتبارات سیاستگذاری، تحقیق، پژوهش و فعالیت‌های اصلاح نژاد مرغ لاین گفت: اعتبار در این حوزه از مبلغ ۲۸.۱ میلیارد تومان در سال ۹۹ به ۱۶۳.۴ میلیارد تومان در قانون بودجه ۱۴۰۰ رسیده که رشد ۴۸۰.۸ درصدی را نشان می‌دهد.

مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت جهاد کشاورزی در عین حال از اختصاص مبلغ ۱۶۸ میلیارد تومان از محل اعتبارات بند (الف) تبصره (۱۴) موضوع هدفمندسازی یارانه‌ها برای یارانه سود تسهیلات سرمایه در گردش واحدهای پرورش مرغ نژاد آرین و مبلغ ۱۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های پژوهشی این موضوع خبر داد.

وی درباره اعتبارات تولید واکسن آنفلوانزای طیور تصریح کرد: در قانون بودجه ۱۴۰۰ در بند (۴) تبصره (۱۳) مبلغ ۱۷۲ میلیارد تومان به منظور تولید و ارتقای کیفیت واکسن آنفلوانزای طیور پیش‌بینی شده‌است.

قاسمی گفت: در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ اعتبار طرح ساختمان شبکه‌های آبیاری و زهکشی اراضی کشاورزی از ۲۴۴.۳ میلیارد تومان به ۷۹۰ میلیارد تومان رسیده که افزایش ۲۲۳.۴ درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد.

وی در مورد طرح تجهیز و نوسازی اراضی زیر سدهای مخزنی، بندهای انحرافی مستقل و شالیزاری اظهار داشت: در قانون بودجه ۱۴۰۰ مبلغ ۱۸۲ میلیارد تومان برای این طرح پیش‌بینی شده‌است که در مقایسه با اعتبار ۹۹ میلیارد تومانی سال ۹۹ از افزایش ۸۳.۸ درصدی برخوردار شده است.

قاسمی ادامه داد: اعتبار طرح کمک‌های فنی و اعتباری بازسازی و نوسازی قنوات نیز در قانون امسال برابر با ۴۱۰ میلیارد تومان لحاظ شده که نسبت به اعتبار ۱۵۴ میلیارد تومان سال قبل ۱۶۶.۲ درصد نشان می‌دهد.

وی درباره اعتبار تعادل بخشی و بهبود بهره‌برداری آب نیز گفت: به استناد بند (ه) تبصره (۸) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ معادل ۳۰ درصد درآمد ردیف (۵۲-۵۲۰۰۰۰) به میزان ۴۵ میلیارد تومان با عنوان تعادل بخشی و بهبود بهره برداری آب با توزیع استانی برای حفظ و احیای آبخیزداری و اجرای طرح‌های افزایش بهروری آب به نسبت ۵۰ درصد برای هر کدام در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار می‌گیرد.

مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت جهاد کشاورزی افزود: در قانون بودجه سال جاری، ردیف متفرقه تملکی (۷۴-۵۵۰۰۰۰) با عنوان اجرای فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری خوزستان، اعتبار ۱۵۰ میلیاردی تومانی لحاظ شده‌است.

قاسمی در ادامه به طرح تجهیزات یگان حفاظت و اطفای حریق اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به اهمیت جلوگیری و اطفای حریق در جنگل‌های کشور، اعتبار این طرح در قانون بودجه ۱۴۰۰ رشد ۸۶ درصدی را در مقایسه با سال ۹۹ نشان می‌دهد.

وی با اشاره به این که اعتبار طرح حدنگاری (کاداستر) و پایش اراضی کشاورزی در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ رشد ۴۰ درصدی داشته‌است، گفت: برای سال جاری مبلغ ۶۲.۵ میلیارد تومان برای این طرح پیش‌بینی شده‌است.

قاسمی با بیان این که اعتبار طرح کمک‌های فنی و اعتباری برای اصلاح و توسعه به روش نوین، باغات انگور به روش داربستی و اصلاح و سرشاخه کاری باغات گردو در قانون بودجه ۱۴۰۰ رشد ۴۵۵.۶ درصدی داشته‌است، اذعان داشت: در قانون بودجه امسال مبلغ ۲۵۰ میلیارد تومان برای این طرح لحاظ شده است.

وی گفت: در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ برای حمایت از توسعه کشت گیاهان دارویی و باغات دیم در اراضی شیبدار مبلغ ۱۶۶.۵ میلیارد تومان از محل اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای پیش‌بینی شده که رشد ۱۵۰ درصدی را نشان می‌دهد.

قاسمی در مورد احداث بنادر صیادی نیز به اختصاص ۴۰ میلیارد تومان به این طرح در بودجه سال جاری اشاره کرد.

وی افزود: اعتبار این طرح در بودجه امسال ۱۲۲.۲ درصد نسبت به رقم ۱۸ میلیارد تومان بودجه سال ۹۹ افزایش داشته‌است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.