حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 22 ذو الحجة 1442 Saturday, 31 July , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1282 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 2 تعداد دیدگاهها : 0×
لزوم حضور خبرگان کشاورزی در مانع‌زدایی‌ها و پشتیبانی‌های فنی بخش کشاورزی
05 خرداد 1400 - 23:03
شناسه : 7616
بازدید 144
2
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران بر لزوم حضور خبرگان کشاورزی در مانع‌زدایی‌ها و پشتیبانی‌های فنی بخش کشاورزی تأکید کرد.
ارسال توسط : منبع : پات
پ
پ

به گزارش داغ (دیده‌بان امنیت غذایی)، مهندس طهماسبی، در نشست مشترک اعضای هیأت مدیره مجمع ملی خبرگان کشاورزی با بیان این که خبرگان کشاورزی، عصاره و چکیده بهره‌بردارانی است که از لحاظ فکری و عملی دارای دانش کار هستند، گفت: اقدام در جهت افزایش تولید و یا ارتقای بهره‌وری، یکی از نتایج عملکرد و وظایف راهبردی تشکل خبرگان کشاورزی بوده و جایگاه آن در سطوح کلان کشور و تصمیم‌سازی همچون مجلس مشورتی و کنگره می‌باشد که باید خود را بر بخش‌های دولتی تحمیل کند.

وی با اشاره به این که مجمع ملی خبرگان کشاورزی به سطوح بالاتر از حضور در شورای برنامه‌ریزی استان‌ها فکر کند، اظهار داشت: کلان کشاورزی کشور نیازمند هدایت و تفکرات نهادهای فراتر از ساختار دولتی است و خبرگان کشاورزی باید فراسازمانی فکر کند.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ضمن تأکید بر لزوم تقویت تشکل‌های بخش کشاورزی اظهار داشت: مبنای کار خبرگان کشاورزی به‌عنوان یک کانون اندیشمند، حوزه مسائل اجتماعی جامعه کشاورزان است و با سرمایه اجتماعی که در اختیار خود دارد‏، ‌باید مسائل اجتماعی را تبیین کند و در مباحث مهم بخش کشاورزی همچون موضوع برق و یا در جهت تسهیل در موضوع مانع‌زدایی‌ها و پشتیبانی‌های فنی ورود یابد.

به گفته وی، خبرگان کشاورزی مجری این پروژه‌ها در وزارت جهاد کشاورزی است و با وزارت نیرو، بازرگانی و مجلس شورای اسلامی تعامل دارد، بنابراین باید به‌گونه‌ای باشد که این مراکز از خبرگان کشاورزی، نظر فنی اخذ کنند.

طهماسبی بر لزوم برنامه‌ریزی و اعلام مواضع پیش‌رو و چالش‌ها و مخاطرات آتی در بخش‌های مختلف حوزه کشاورزی، ارائه گزارش میان کار، گردش اطلاعات و استفاده از ظرفیت‌های متنوع رسانه‌ای از سوی هیأت مدیره مجمع ملی خبرگان کشاورزی و شبکه تشکل‌های مربوط در جهت احقاق حق فرهنگی کشاورزان و نیز آمادگی سازمان مرکزی بر حمایت‌ها و پشتیبانی‌های لازم در این ارتباط تأکید کرد.

در ادامه جلسه اعضای هیأت مدیره مجمع ملی خبرگان کشاورزی به ارائه پیشنهادها و نقطه نظرات در جهت تسهیل در ارتقای فعالیت‌های مجمع مذکور مطابق با وظایف اساسنامه‌ای پرداختند. عمده مسائل مطرح شده شامل؛ لزوم حضور خبرگان کشاورزی در جلسات شورای گفتگوی استان‌ها، سازمان‌های جهاد کشاورزی و تعاون روستایی استان‌ها و مدیریت‌های تابعه، تجهیز امکانات و تقویت جایگاه اداری ساختاری خبرگان کشاورزی، رایزنی‌ها با نمایندگان مجلس، اهمیت حضور خبرگان کشاورزی در موضوع تنظیم بازار در استان و کشور و نتایج فعالیت خبرگان کشاورزی در استقلال کشور و… بود.

در پایان این جلسه مقرر شد که جهت به ثمر نشستن اقدامات و تعاملات ایجاد شده نسبت به تشکیل کارگروه در دفتر ساماندهی صنوف و تشکل‌های مردم‌نهاد اقدام شود. همچنین مقرر شد تا در راستای ایجاد شبکه ارتباطی منسجم و گردش ارتباطات و امکانات رسانه‌ای پایه و تحت وب، همچنین تسهیل در زمینه‌های ارتباط‌‌‌‌دهی شبکه خبرگان کشاورزی در رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها با حمایت‌های روابط عمومی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران و دفتر ساماندهی صنوف و تشکل‌های مردم‌نهاد در این خصوص اقدام شود. در ضمن در خصوص تشکیل جلسات مشترک مجمع ملی خبرگان کشاورزی با معاونت توسعه تعاونی‌ها، تشکل‌ها و نظام‌های بهره‌برداری و تدوین برنامه کاری مشخص، اقدامات مقتضی معمول شود.

گفتنی است؛ نشست مشترک اعضای هیأت مدیره مجمع ملی خبرگان کشاورزی و رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با هدف تبیین اقدامات و ارتقای فعالیت‌ها در برنامه‌ها و تعاملات این تشکل و با حضور معاون توسعه تعاونی‌ها، تشکل‌ها و نظام‌های بهره‌برداری و مدیرکل دفتر ساماندهی صنوف و تشکل‌های مردم نهاد در محل سازمان برگزار شد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.