حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 12 شوال 1445 Saturday, 20 April , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 4531 تعداد نوشته های امروز : 4 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 0×
شاخص هزینه تولید مرغ 30 درصد افزایش یافت
27 اسفند 1399 - 13:45
شناسه : 6758
6
شاخص قیمت تولیدکننده بخش مرغداری‌های صنعتی در فصل پاییز سال ١٣٩٩ برابر با ٣٧٠,٢ بوده است که نسبت به فصل قبل ٣٠ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ٧٠ درصد افزایش یافته است.
ارسال توسط : منبع : خبرگزاری فارس
پ
پ

You are hacking your site، شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری‌های صنعتی کشور پاییز ١٣٩٩ منتشر شد.

شاخص قیمت تولیدکننده بخش مرغداری‌های صنعتی (بر مبنای ١٠٠=١٣٩۵) در فصل پاییز سال ١٣٩٩ برابر با ٣٧٠,٢ بوده است که نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) ٣٠.٠ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ٧٠.۶ درصد افزایش یافته است.

چکیده

میانگین شاخص چهار فصل منتهی به فصل جاری نیز نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) ٣٠.۶ درصد افزایش یافته است.

تورم فصلی

تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش مرغداری‌های صنعتی نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) در فصل پاییز ١٣٩٩ به ٣٠,٠ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (۴١.۴ درصد )، ١١.۴ واحد درصد کاهش دارد. در میان قلم‌های مرغداری‌های صنعتی، کمترین تورم فصلی مربوط به قلم «تخم‌مرغ خوراکی» (١٣,١ درصد) و بیشترین آن مربوط به قلم «کود»  (۵٣,۵ درصد) می‌باشد.

تورم نقطه به نقطه

تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش مرغداری‌های صنعتی نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) در فصل پاییز ١٣٩٩ به ٧٠,۶ درصد افزایش رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (۴۴.٧ درصد)، ٢۵.٩ واحد درصد افزایش داشته است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان محصولات مرغداری‌های صنعتی به ازای تولید قلم‌های خود در داخل کشور، در فصل پاییز ١٣٩٩ نسبت به فصل پاییز ١٣٩٨ بالغ‌بر ٧٠.۶ درصد افزایش دارد. در بین قلم‌های مرغداری‌های صنعتی، کمترین تورم نقطه به نقطه مربوط به قلم تخم‌مرغ نطفه‌دار (٣۴.٨ درصد) و بیشترین آن مربوط به قلم «کود» (٩۵.٢ درصد) می‌باشد.

تورم سالانه

تغییرات میانگین شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری‌های صنعتی در داخل کشور در چهار فصل منتهی به فصل پاییز ١٣٩٩ نسبت به مدت مشابه در سال قبل به ٣٠,۶ درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل (١۵.٢)، ١۵.۴ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد. در فصل مورد بررسی، در میان قلم‌های مرغداری‌های صنعتی در کشور، کمترین تورم سالانه مربوط به قلم «مرغ حذفی» (٩.۴ درصد) و بیشترین آن مربوط به قلم «تخم‌مرغ خوراکی» (٧٣.٩ درصد) می‌باشد.

شاخص استانی

بررسی شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری‌های صنعتی کشور در پاییز ١٣٩٩ نشان می‌دهد که شاخص کل استانهای کشور نسبت به فصل قبل با افزایش روبه‌رو بوده است. بیشترین میزان افزایش مربوط به استان آذربایجان غربی با ۵٧,٣ درصد و کمترین میزان افزایش مربوط به استان مرکزی با ٩.٣ درصد افزایش می‌باشد.

مقایسه شاخص کل استان‌ها در فصل جاری نسبت به فصل مشابه سال قبل نشان می‌دهد که کل استان‌ها با افزایش روبه‌رو بوده‌اند بطوریکه بیشترین میزان افزایش مربوط به استان لرستان با ١٠٨,١ درصد و کمترین میزان افزایش آن مربوط به استان سیستان و بلوچستان با ٢٠.٠ درصد افزایش می‌باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.