حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 22 شعبان 1445 Saturday, 2 March , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 4414 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 0×
لزوم تعامل موسسه‌های تحقیقاتی بخش کشاورزی و حراست در حفظ کلکسیون‌های ارزشمند و بانک ژن
07 خرداد 1401 - 18:03
شناسه : 11984
5
دکتر خیام نکویی، رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی بر لزوم تعامل همکاری موسسه‌های تحقیقاتی و حراست در حفظ کلکسیون‌های ارزشمند سازمان همچون بانک ژن برای دستیابی به امنیت غذایی در کشور تاکید کرد.
ارسال توسط : منبع : پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی
پ
پ

به گزارش داغ (دیده‌بان امنیت غذایی)، وی در مراسم تودیع و معارفه سرپرست اداره کل حراست سازمان، با بیان این که مجموعه حراست باید از مجهزترین زیرساخت‌های فناوری اطلاعات برخوردار باشد، افزود: نقش حراست در سازمان تات با داشتن موسسه‌های مهم و راهبردی از جمله رازی و بیوتکنولوژی، جایگاه بسیار ویژه‌ای است که باید روسای موسسه‌های تحقیقاتی با مجموعه حراست همکاری شایسته داشته باشند تا کلکسیون‌های ارزشمندی همچون بانک ژن در خدمت به امنیت غذایی کشور به نحو احسن حفظ شود‌.

وی موضوع اگروتروریسم و بیوتروریسم در دنیا را مورد اشاره قرار داد و ضرورت تعامل موسسه‌های تحقیقاتی را در همکاری با حراست یادآور شد.

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، حوزه ماموریتی حراست را در بخش حفاظت فیزیکی حفاظت پرسنلی، خبر و اطلاع‌رسانی و فناوری اطلاعات مورد اشاره قرار داد و ارائه گزارش‌های مرتبط را برای مدیران سازمان کارگشا دانست.

وی ضمن برشمردن انتظارات خود از مجموعه حراست از جمله اصلاح ساختار، تولید محتوای آموزشی و تخصصی برای مدیران و تقویت زیرساخت‌های فناوری بر این نکته تاکید کرد که لازم است حراست در اجرای وظایف محوله نقطه اعتماد پرسنل باشد تا با تعامل شایسته زمینه‌های مدیریت کارآمد فراهم شود.

دکتر خیام‌نکویی، تکریم نیروی انسانی را از مهم‌ترین رویکردهای کلان سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی برشمرد و تلاش برای احقاق حقوق قانونی پرسنل را با ارائه مستندات و به دور از تشویش در فضای عمومی از اولویت‌های کاری مجموعه حراست دانست.

وی نقش‌آفرینی در حل چالش‌های پیش روی سازمان را از کارکردهای مهم مجموعه حراست برشمرد و ابراز امیدواری کرد در دوره جدید، سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی بتواند از ظرفیت این مجموعه اثرگذار، مهم و کلیدی در اداره امور بهره‌مند شد.

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، ضمن قدردانی از زحمات دکتر قائد عبدی در زمان بر عهده داشتن مسئولیت اداره کل حراست سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی، سوابق مسئولیتی آقای زهره ای در حوزه حراست وزارت جهادکشاورزی را مورد اشاره قرار داد و برای ایشان در مسئولیت جدید سرپرستی حراست سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی آرزوی موفقیت کرد.

حراست دیده‌بانی موثر در سازمان است

رئیس سازمان حراست وزارت جهاد کشاورزی نیز در این مراسم، بر تبعیت و پیروی خالصانه از ولایت و رهبری جامعه در مسیر یاری رساندن به کشور تاکید کرد.

محمدعلی نصیری، ضمن قدردانی از نگاه آگاهانه و مثبت ریاست سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی به حوزه حراست، از آن به عنوان یاری‌رسان در هموارسازی مسیر انجام وظیفه حراست در این سازمان یاد کرد و افزود: حراست مجموعه‌ای است که هدف و اساس آن کمک به سازمان و دیده بانی موثر در سازمان و سیستم است.

وی یکی از وظایف اصلی حراست را صیانت از سرمایه‌های انسانی یک سیستم خواند و گفت: یکی از الزاماتی که موجب می‌شود حراست از منظر عموم موفق باشد اصلاح رابطه فردی خود با خدا و دوری از گناه و ترک محرمات است.

رئیس سازمان حراست وزارت جهاد کشاورزی، پایبندی به شرع، قانون و اخلاق را از دیگر الزامات یک حراست موفق خواند و افزود: حراست موفق باید با عمل خود دیگران را به کار خیر و نیکو دعوت و منطق قدرت را به قدرت منطق تبدیل کند تا بتواند به جذب حداکثری که یکی از ویژگی‌های حراست موفق است دست یابد.

نصیری با تاکید بر این که حراست باید یک مشاور امین برای مدیران مجموعه باشد و آن مستلزم ارائه اطلاعات صحیح و به موقع است.

وی، استفاده از فناوری نوین و سیستمی کردن کارها، یکی از راه‌های مبارزه با فساد در یک سیستم برشمرد.

لزوم تقویت ساختار تشکیلات حراست

رئیس اداره کل ایثارگران وزارت جهادکشاورزی و مدیرکل سابق حراست سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی نیز در این مراسم، ضمن ارائه گزارش کار اداره کل حراست سازمان تات در دوران تصدی مدیریت این حوزه، از تقویت ساختار تشکیلات حراست ابراز خشنودی کرد و اظهار داشت: انتظار می‌رود با تصویب ساختار جدید تشکیلات حراست در هیات امنای سازمان بتوان شاهد تحولات مثبت در این حوزه باشیم.

محمدرضا قائد عبدی بوشهری با تاکید بر نیاز مبرم کشور به وحدت و همگرایی ابراز امیدواری کرد با عنایت به اهتمام مقام عالی وزارت به سازمان تات و همدلی به وجود آمده در مجموعه در سایه مدیریت جدید، شاهد شکوفایی بیش از پیش سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی باشیم.

حراست همراه و یاور همکاران و موسسات و مراکز تحقیقاتی است

سرپرست حراست سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی نیز ضمن قدردانی از حسن اعتماد معاون وزیر جهادکشاورزی و رئیس سازمان تات، از حراست به عنوان همراه و یاور همکاران، موسسات و مراکز تحقیقاتی زیرمجموعه یاد کرد و گفت: با اعتمادسازی باید ذهنیت همکاران درباره کارکرد حراست اصلاح شود.

سعید زهره‌ای بر مقابله با کاستی‌ها و کجی‌ها که از جمله وظایف حراست است با همراهی تک تک افراد در سازمان تاکید کرد و افزود: از ریاست سازمان درخواست می‌شود با پشتیبانی و حمایت ویژه حراست را در راستای انجام وظایف سازمانی خود یاری رسانند.

گفتنی است؛ در پایان این مراسم، با اهدای لوح از خدمات دکتر قائد عبدی تقدیر و آقای زهره‌ای به عنوان سرپرست اداره کل حراست سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی منصوب و معرفی شد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.