حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 24 ربيع ثاني 1443 Monday, 29 November , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1765 تعداد نوشته های امروز : 1 تعداد اعضا : 2 تعداد دیدگاهها : 0×
نگاهی به گزینه‌های احتمالی مدیرعاملی شرکت بازرگانی دولتی ایران
21 مهر 1400 - 22:50
شناسه : 9488
بازدید 224
1
در حالی که به نظر می‌رسد تغییر مدیریت در شرکت بازرگانی دولتی ایران نهایی نشده است از چند گزینه به‌عنوان جایگزین یزدان سیف نام برده می‌شود.
ارسال توسط : منبع : اقتصاد سبز آنلاین
پ
پ

این روزها دیگر گلایه از وضع موجود کالاهای اساسی به ویژه در خصوص عملکرد شرکت بازرگانی دولتی ایران به اوج رسیده است. گلایه‌ها از کندی تغییرات مدیریتی توسط دکتر سیدجواد ساداتی‌نژاد، وزیر جهاد کشاورزی در شرکت‌هایی نظیر شرکت بازرگانی دولتی ایران، شرکت پشتیبانی امور دام و حتی شرکت خدمات حمایتی نیز افزایش یافته است.
اما در این میان به نظر می‌رسد تغییرات در شرکت بازرگانی دولتی ایران زودتر به نتیجه خواهد رسید و در این زمینه از چند گزینه سرشناس نام برده می‌شود که به ترتیب مطرح بودن در ذیل درج می‌گردد:

دکتر حسین شیرزاد

دکتر حسین شیرزاد دارای مدرک دکتری توسعه کشاورزی است و از چهره‌های سرشناس علمی و اجرایی بخش کشاورزی و کالاهای اساسی به شمار می‌رود. حضور در رأس سازمان تعاون روستایی به‌عنوان معاون وزیر، رئیس و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی به‌عنوان مهم ترین رزومه مدریت اجرایی وی است آنهم در دوران سخت و پرتنش دولت دوازدهم که به گواه بسیاری فعالان اقتصادی و تشکل‌های تولید و بازرگانی عملکرد قابل قبولی را از خود بر جای گذاشت. هرچند با رفتن حجتی و آشفتگی در وزارت جهاد کشاورزی او نیز از تعاون روستایی کنار کشید و عملاً تا پایان دولت روحانی سمت اجرایی دیگری را نپذیرفت.
سابقه مدیریتی فعالیت قریب به ده ساله دکتر شیرزاد در ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در موقعیت‌هایی چون عضو هیأت مدیره و معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری بنیاد برکت و هولدینگ نواندیشان کشت وصنعت تدبیر ستاد اجرایی و آشنایی دکتر مخبر، معاون اول رئیس جمهور با وی به‌عنوان یک فرصت مغتنم جهت انتخاب دکتر شیرزاد برای مدیرعاملی شرکت بازرگانی دولتی ایران و وزارت جهاد کشاورزی محسوب می‌گردد. همچنین آشنایی و همکاری نزدیک دکتر شیرزاد با دکتر مجید عشقی، ریاست فعلی سازمان بورس کشور یادآور دوران طلایی همکاری بورس کالا با سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور در زمان تصدی شیرزاد بود که منجر به پذیرش حدود ۱۰ محصول کشاورزی؛ حتی رب گوجه‌فرنگی فله در آن زمان، گردید. خاطرنشان می‌گردد که در آن زمان دکتر عشقی در پست قائم مقام بورس کالا با دکتر شیرزاد همکاری داشت. وی‌علاوه بر دکترای تخصصی کشاورزی با دارا بودن مدرک مهندسی مالی، تسلط کافی بر امور مالی و شرکت‌داری داشته و از تجارب فراوانی در حوزه بازرگانی کشاورزی برخوردار است.

دکتر شیرزاد در عین حال رابطه نزدیک با تیم ابراهیم رئیسی و مدیران دولت سیزدهم دارد و همچنان به‌دلیل شناخت مناسب از فضای حاکم بر تجارت کالاهای اساسی و ارتباط مناسب با تشکل‌ها و بخش خصوصی یکی از گزینه‌های اصلی حضور در مسند مدیر عاملی شرکت بازرگانی دولتی است.

دکتر علیرضا کریمی

دکتر علیرضا کریمی وثیق یکی از سرشناس‌ترین مدیران دولتی در حوزه گندم، آرد و نان است که به‌واسطه روحیات و نحوه تعاملاتش با مدیران بخش خصوصی و به‌ویژه نانوایان محبوبیت زیادی دارد.
حضور در اداره غله منطقه یک و معاونت بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی از مهم‌ترین سمت‌های اجرایی وی است که در این دوران او توانست بخش خصوصی را برای همراهی با سیاست‌های دولت وقت، همراه و همگام سازد.
دکتر کریمی در سال‌های اخیر از سمت‌های دولتی فاصله گرفت و بیشتر وقت خود را در کانون هماهنگی دانش وصنعت زنجیره گندم و آرد نان صرف کارهای تحقیقی، آموزشی و ترویجی کرد.
او طی هفته گذشته به جمع گزینه‌ای تصدی مدیرعاملی شرکت بازرگانی دولتی ایران وارد شد و همچنان به‌عنوان یکی از جدی‌ترین گزینه‌ها مطرح است.


دکتر مهدی اصفهانی


دکتر مهدی اصفهانی، معاون سابق توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت صمت نیز یکی از گزینه‌های مطرح شده برای این سمت بود که علی‌رغم اینکه سمت‌هایی نظیرعضو هیأت مدیره و قائم‌مقام سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و همچنین عضو هیأت مدیره و معاون اداری و مالی شرکت بازرگانی دولتی ایران به چشم می‌خورد چندان تمایلی برای تصدی این سمت ندارد.
دکتر مهدی اصفهانی از مدیران خوشنام دولتی در سال‌های اخیر بوده است که به‌واسطه متانت رفتاری تعامل خوبی با مدیران بخش‌های مختلف دولتی وهمچنین فعالان اقتصادی بخش خصوصی دارد.

مهندس حمید رسولی


از دیگر گزینه‌های جایگزینی سیف در شرکت بازرگانی دولتی مهندس حمید رسولی، مدیرعامل جدید شرکت خدمات حمایتی کشاورزی است که براساسی شنیده‌ها در گروه مدیران نزدیک به طیف اصلاح‌طلبان تقسیم‌بندی می‌شوید و رابطه نزدیکی با یزدان‌ سیف مدیرعامل کنونی شرکت بازرگانی دولتی دارد.
مهندس رسولی در دوران دولت روحانی و از سال خرداد 96 تاکنون مدیرعاملی شرکت خدمات حمایتی را برعهده داشته است.
او گزینه‌ای تازه وارد به لیست کاندیدها به حساب می‌آید که به نظر می‌رسد از حمایت خوبی برخوردار است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.