حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 27 جماد أول 1445 Saturday, 9 December , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 4118 تعداد نوشته های امروز : 5 تعداد اعضا : 2 تعداد دیدگاهها : 0×
ورود کود ترکیبی آلی فسفاته در شبکه توزیع شرکت خدمات حمایتی کشاورزی
07 دی 1399 - 17:32
شناسه : 5671
9

مجری طرح خودکفایی کودهای کشاورزی از آغاز ورود کود ترکیبی آلی فسفاته در شبکه توزیع شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دیده‌بان امنیت غذایی به نقل از روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، مهندس حمید رسولی، پیرو تشکیل بیست و سومین جلسه کارگروه خودکفایی کودهای کشاورزی با تولیدکنندگان کودهای زیستی، ضمن […]

ارسال توسط :
پ
پ

مجری طرح خودکفایی کودهای کشاورزی از آغاز ورود کود ترکیبی آلی فسفاته در شبکه توزیع شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دیده‌بان امنیت غذایی به نقل از روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، مهندس حمید رسولی، پیرو تشکیل بیست و سومین جلسه کارگروه خودکفایی کودهای کشاورزی با تولیدکنندگان کودهای زیستی، ضمن تشریح اقدامات انجام شده در کارگروه طرح خودکفایی کودهای کشاورزی، قرار گرفتن کودهای بایوفسفاته در لیست کودهای تکلیفی جهت توزیع سراسری از طریق شبکه بزرگ کارگزاری شرکت خدمات حمایتی کشاورزی را یکی از مهمترین اقدامات سال‌جاری برای خودکفایی در زمینه کودهای فسفاته دانست.

وی با بیان این که درچارچوب برنامه‌های طرح خودکفایی کودهای کشاورزی، شرکت خدمات حمایتی کشاورزی توجه ویژه‌ای به تولیدکنندگان داخلی کودهای کشاورزی داشته است، بیان داشت: طی یکسال گذشته ۲۵ مناقصه داخلی و ۳۲ فراخوان عمومی برای جلب همکاری تولیدکنندگان داخلی کودهای کشاورزی برگزار شده و در همین راستا برای معرفی محصولات کودی تولید شده توسط تولیدکنندگان داخلی کودهای کشاورزی، ۵۰ همایش معرفی محصولات سبد کودی توسط این شرکت در سراسر کشور برگزار و با استقبال خوبی از سوی کارگزاران و کشاورزان مواجه شده است.

به گفته رسولی، هم‌اکنون یک قرارداد ۵۰۰ هزار تنی بعلاوه یک تفاهم‌نامه ۵۰۰ هزار تنی برای تامین خاک فسفات از منابع معتبر منعقد و ۱۰۰ هزار تن آن تحویل شده است.

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خاطرنشان کرد: برای اجرای برنامه تأمین و توزیع کود بایوفسفات در شبکه توزیع شرکت خدمات حمایتی کشاورزی نیز در چارچوب برنامه منسجمی که تمامی وجوه فنی و بازرگانی را شامل شود، اقدمات لازم از سوی این شرکت بزودی آغاز خواهد شد.

در این کارگروه، تولیدکنندگان کود بایوفسفات، از ورود این کود به لیست کودهای تکلیفی وزارت جهاد کشاورزی قدردانی و حضور شرکت خدمات حمایتی کشاورزی را به عنوان معتبرترین مجموعه تأمین و توزیع نهاده‌های کشاورزی در کشور بسیار پراهمیت دانستند.

در ادامه این جلسه مهندس رسولی و هیأت همراه از فرآیند تولید باکتری در کارخانه شرکت فناوری زیستی طبیعت‌گرا بازدید کرد و توضیحات فنی لازم از سوی مدیران آن شرکت داده شد.

گفتنی است؛ در راستای اجرای اهداف طرح خودکفایی کودهای کشاورزی تاکنون ۲۳ جلسه کارگروه برگزار و اقدامات شایسته‌ای در زمینه تأمین کود از منابع داخلی به عمل آمده، که تاکنون در کشور بی‌سابقه بوده است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.