اسلایدباغبانیجهاد کشاورزی

افزایش ۱۵ درصدی صادرات سیب درختی

به گزارش داغ (دیده‌بان امنیت غذایی)، محمدعلی برومندی در نشست با عوامل دست‌اندرکاران تولید و صادرات سیب درختی در آذربایجان غربی افزود: سالانه چهار میلیون تن سیب درختی در کشور تولید و روانه بازار مصرف می‌شود که یکی از مزیت‌های جمهوری اسلامی ایران در زمینه کشاورزی و امنیت غذایی است.

وی بیان کرد: یکی از اهداف وزارت جهاد کشاورزی این است که زمینه صادرات محصولات را فراهم کند تا تولید ثروت توام با افزایش تولید حرکت کند.

برومندی اضافه کرد: در زمینه تامین میوه بازار شب عید نیز بخش زیادی از سیب درختی مورد نیاز کشور از این استان تأمین می‌شود که تصمیمات خوبی در این زمینه اتخاذ شده و امسال روزهای خوبی برای کشور خواهیم داشت.

وی اضافه کرد: صادرات سیب درختی به عنوان یک کالای صادراتی باید نظام‌مند باشد و کشورهای هدف با بسته‌بندی‌های دقیق از طریق تجار شناسنامه‌دار محصول را دریافت کنند که در این راستا تصمیمات جدیدی اتخاذ شده تا این روش برنامه‌ریزی شده اعمال شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که آذربایجان غربی قطب مهم تولید سیب درختی کشور است، ادامه داد: این استان با تولید سالانه ۱.۵ میلیون تن سیب درختی در جایگاه خوبی در کشور قرار دارد و ارز قابل توجهی از محل فروش سیب عاید کشور می‌شود.

گفتنی است؛ محصول سیب در سبد صادراتی کشور قرار دارد و سالانه حدود یک‌ میلیون تن از این محصول صادر می‌شود و درآمد ارزی بسیار خوبی نیز از این محل برای کشور وجود دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا