اسلایدامور دامجهاد کشاورزی

ارزآوری صادرات تخم‌مرغ ۵ تا ۶ برابر افزایش می‌یابد

مدیرعامل اتحادیه مرغداران میهن گفت: سیاست اتحادیه این است که با صادرات فرآوری شده تخم‌مرغ، ارزآوری حاصل از صادرات را ۵ تا ۶ برابر افزایش دهد.

به گزارش داغ (دیده‌بان امنیت غذایی) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، محمد مرادی در گفت ‌و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: بنابر آمار پتانسیل تولید یک میلیون و ۶۰۰ هزارتن تخم مرغ در کشور وجود دارد که مازاد تولید باید به بازار‌های هدف صادر شود.

به گفته وی، با توجه به تولید تخم‌مرغ در کشور‌های هدف صادراتی، استراتژی اصلی بلندمدت ما این است که تخم‌مرغ به صورت فرآوری شده به بازار‌های هدف صادر شود که عمر و ماندگاری بالاتری دارد.

مرادی ادامه داد: با صادرات فرآوری شده تخم‌مرغ علاوه بر جلوگیری از خام‌فروشی، ۵ تا ۶ برابر ارزآوری بیشتری نصیب کشور می‌شود.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران میهن درباره آخرین وضعیت صادرات تخم‌مرغ افزود: بنابر آخرین آمار از ابتدای سال تاکنون ۴۸ هزار تن تخم‌مرغ به بازار‌های هدف صادر شده است.

وی گفت: طی یک تا ۲ سال اخیر بخش کشاورزی در امر صادرات رشد بالایی داشته که بنابر تغییراتی که در کشور پیش می‌آید، باید نگاه حمایتی ویژه‌ای صورت گیرد تا با کمک‌رسانی به قطار در حال حرکت و رو به رشد، توقفی نداشته باشیم.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا